SuperSport Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.04.2023, 18:10 h, Gradski stadion u Koprivnici
Osijek

Čudo Farmaceuta protiv Osijeka! Gubili do 97. minute pa uzeli tri boda!

Branimir Korać • petak, 21.04.2023.

Slaven Belupo bio je na rubu poraza, praktički se samo čekao kraj, a onda se doodilo doslovno čudo. S dva gola duboko u sudačkoj nadoknadi Slaven Belupo je uzeo pobjedu 2:1 protiv Osijeka kojem baš ništa ne polazi za nogom...

Dugo su Osječani bili uvjereni kako imaju tri boda u džepu, bili su bolji, vodili, stvarali prilike, ali ih i promašivali, a onda u sudačkoj nadoknadi dva puta su pokleknuli i upisali poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zoran Zekić može biti ponosan kako su se njegovi igrači borili i koliko su vjerovali, ali i sam je svjestan kako je Slaven imao i boljih izdanja. Ipak, pobjeda koja podiže samopouzdanje je tu, golovi su proslavljeni emotivno, u zagrljaju s trenerom što samo potvrđuje kakav odnos imaju Zekić i igrači.

U prvom poluvremenu najbolju priliku imao je Arber Hoxha koji je zapucao čisti zicer. Nakon kornera Manaj nije dobro zahvatio loptu, ona se odbila, obrana Osijeka pustila je Hoxhu da dođe do lopte na četiri metra od gola, a on puca iz voleja punom snagom preko gola.

U drugom poluvremenu Osijek je bio bolji. Poveo je dosta rano, u 52. minuti, Lovrić je ubacio iz kornera s desne strane, Jugović lagano skrenuo loptu na prvoj vratnici, taman da ona idealno dođe do Caktaša koji je iz blizine zakucava u mrežu.

Imali su Osječani niz jako dobrih prilika za povećanje vodstva, ali Lovrić, Caktaš, Mierez nisu bili dobri u završnici i stigla je kazna.

U 93. minuti dosuđen je kazneni udarac za Slaven. U 16 metara pao je Perošević, četiri minute trajala je VAR provjera, bilo je jasno da je napadač Slavena olako pao, ali utvrđeno je igranje rukom Filipa Mažara.

U 97. minuti tako je Ivan Krstanović napokon izveo kazneni udarac i izjednačio na 1:1.

No tu nije bio kraj. U 99. minuti Slaven je dobio korner, a nakon ubačaja s lijeve strane, najviši u skoku bio je dvometraš Marco Boras koji glavom zabija za veliko slavlje i pobjedu domaćina 2:1.