SuperSport Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 02.04.2023, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 5.864

Vrlo zanimljiv dvoboj na Rujevici, Osijek u sudačkoj nadoknadi do boda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.04.2023.

Osijek je ostao neporažen na Rujevici, remizirao je protiv Rijeke 1:1 u sjajnom susretu u kojem je domaćin imao sva tri boda u ruci, ali Žaper je u sudačkoj nadoknadi pogodio za bod...

Očekivano dobru utakmicu odigrali su Rijeka i Osijek. Dosta borbeno i otvoreno, išli su i jedni i drugi po pogotke i bilo je sasvim dovoljno prilika na obje strane.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je bila bliža pobjedi, imala je vodstvo do 93. minute, ali Osijek je uspio doći do pogotka i neporažen napustiti Rujevicu.

Od početka je bilo vatreno i već u trećoj minuti imali su domaćini sjajnu priliku. S desne strane je Hodža idealno proigrao Marina na 7-8 metara, a on puca snažno, lopta dira gredu i odlazi u gol aut.

Prijetili su i Osječani, u osmoj minuti iz dobre pozicije loše je pucao Caktaš te je Labrović imao lagan posao.

Još jednom su gosti zaprijetili u 21. minuti kada je Lovrić s lijeve strane proigrao Caktaša, međutim njegov udarac još jednom nije bio neki problem za Labrovića.

U 29. minuti kazneni udarac za Rijeku. Frigan je ubacivao s desne strane, Žaper je uklizao i blokirao centaršut, ali odbojkaškim smečom loptu je poslao van terena. Nitko se nije bunio, sve je bilo čisto, a Frigan je s 11 metara doveo Rijeku u vodstvo.

U završnici prvog dijela u dva navrata bio je opasan Fiolić, prvo je Labrović obranio njegov pokušaj, a zatim je ubacio u peterac, no nitko nije shvatio to i nije bilo udarca.

U drugom dijelu nova odlična situacija za Osijek. U 52. minuti Lovrić je ubacio u sredinu za Fiolića koji puca glavom, Labrović je svladan, ali Galešić doslovno s gol linije odbija loptu.

Rijeka je svoju najbolju priliku u drugom dijelu prokockala u 74. minuti, Jurčević nije dobro reagirao i Ampem je došao do lopte na desnoj strani, idealno ubacio u sredinu za Frigana koji je potpuno sam na 12-13 metara, a on puca pokraj gola.

U 87. minuti Labrović je sjajno reagira nakon pokušaja Miereza, a Osijek u 93. minuti poravnava. Jurčević je ubacio iz slobodnog udarca, a Žaper glavom poslao loptu u mrežu.

U konačnici pobjeda bodova je i najpravedniji ishod ovog vrlo zanimljivog dvoboja.