SuperSport Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.03.2023, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Menelaos Antoniou
Dinamo
Dinamo
Stefan Ristovski 67'
1:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Dinamo svladao Rijeku na Ademijevom oproštaju, Petković napustio igru zbog ozljede

Branimir Korać • nedjelja, 19.03.2023.

Dinamo je upisao pobjedu protiv Rijeke u 26. kolu SuperSport HNL-a. Modri su slavili golom Stefana Ristovskog, a posljednju utakmicu u dresu Dinama odigrao je kapetan Arijan Ademi...

Dinamo i Rijeka odigrali su dobru utakmicu u kojoj nije nedostajalo prilika, a Modri su slavili s 1:0. Bio je to ujedno i oproštaj Arijana Ademija od Dinama, kapetan je odigrao posljednju utakmicu u dresu Dinama prije odlaska u Kinu gdje nastavlja karijeru.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sve je bilo u znaku Ademijevog oproštaja, mogao se oprostiti pogotkom, imao je dvije prilike, ali nije ih iskoristio. U 84. minuti zamijenio ga je Gabriel Rukavina.

Dinamo je bio bolji protivnik najvećim dijelom susreta i zasluženo je slavio, ali Riječani će dugo pamtiti završnicu susreta u kojoj su pogodili vratnicu.

Već u prvoj minuti Dinamo je mogao povesti preko Ademija, odlično je ubacio Špikić, a Ademi je glavom pucao malo preko grede.

Vrlo rano Ante Čačić morao je reagirati, u 20. minuti povukao je prvu zamjenu, Bruno Petković osjetio je probleme s koljenom, nije mogao nastaviti igru i ušao je Josip Drmić.

Rijeka je opasno zaprijetila u 32. minuti kada je Janković pucao iz blizine nakon ubačaja s lijeve strane, ali nije nadmudrio Livakovića.

U 34. minuti greda spašava Labrovića. Ivanušec je dao loptu na lijevoj strani kaznenog prostora za Drmića koji s nekih 15 metara iskosa pogađa gredu. Niti deset minuta kasnije Labrović sjajno brani pokušaj Ademija s desetak metara, a zatim i Mišića iz slobodnog udarca.

U drugom dijelu na prvu priliku se čekalo do 58. minute kada Špikić ubacuje, lopta je odbijena do Ristovskog, a on iskosa gađa vratnicu.

Rijeka nije izgledala dobro, imala je malo ambicija prema naprijed i tek u zadnjih 15-ak minuta se ohrabrila.

Međutim Dinamo je već vodio 1:0. Do vodstva je došao u 67. minuti kada je Baturina ubacio iz kornera, obrana Rijeke zaspala i Ristovski sam na drugoj vratnici lako zabio.

Rijeka je najbliže pogotku došla u 82. minuti kada je Hodža malo iskosa pucao u suprotni kut, ali lopta se odbila od vratnice, došla do Vukčevića koji je pogodio Ljubičića.

Ostalo je 1:0, u konačnici zaslužena pobjeda Modrih koji su bili opasniji i bolji protivnik.