SuperSport Druga NL, 19. kolo, 19.03.2023, 12:00 h
Bjelovar 1:1(1:1) Zagorec

Zagorec izdržao s igračem manje i uzeo bod u Bjelovaru

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

U susretu 19. kola SuperSport Druge NL nogometaši Bjelovara nisu s igračem više uspjeli doći do punog plijena protiv Zagoreca...

Vrijedan bod u borbi za ostanak upisao je Zagorec iz Krapine koji je na gostovanju kod Bjelovara uspio doći do remija. Susret je zaključen rezultatom 1:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnjim bodom Bjelovar je prešao susjednu Mladost Ždralovi te sada ima 33 boda. S druge strane, gosti su na 13 bodova.

U prvih 20-ak minuta imali smo nekoliko vanjskih pokušaja s obje strane. Izdvajamo udarac Jakova Pranjića za domaću momčad koji je otišao kraj gola, kao i pokušaj Harrisona Izuchukwua nešto kasnije.

Gosti su u vodstvo došli u 25. minuti. Pucao je Mateo Dunić, obranio Gabriel iličević, no na odbijanac natrčava Christian De Souza i poentira za 1:0. U klub je stigao prije deset dana iz Brazila.

Rezultat se ponovno promijenio krajem 39. minute. Veliki pritisak Bjelovarčana urodio je plodom, a loptu je u gol iz blizine skrenuo Karlo Marić.

Domaćin je do poluvremena mogao i napraviti preokret, Fran Kožarić je izašao jedan na jedan s Matijom Bručijem, no golman gostiju obranio je njegov udarac.

U nastavku susreta, točnije u 62. minuti, gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Izuchukwue.

S desetoricom na terenu uspjeli su izdržati do kraja utakmice. Bjelovarčani su pogodili i okvir gola, no rezultat se nije promijenio.