SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 04.02.2023, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo)

Branimir Korać • subota, 04.02.2023.

Dinamo je odigrao vrlo lošu utakmicu u Koprivnici i nije zaslužio više od ovog boda. Susret je okončan 1:1, Slaven Belupo je imao priliku čak doći i do pobjede i ne bi bilo nezasluženo da je to i napravio...

Tri od četiri poluvremena u prva dva kola nastavka sezone Dinamo nije izgledao dobro. Danas u Koprivnici izgledao je još lošije nego u ta dva susreta.

Modri nisu u Koprivnici pokazali ništa. Jak vjetar je otežavao igru, dugačke lopte nisu tu mogle imati sigurnost, ali Dinamo je previše griješio u kratkim dodavanjima, u primanju lopte, odluke nisu bile dobre i na kraju je Slaven imao nekoliko situacija u kojima je mogao do pobjede.

Već u drugoj minuti Slaven Belupo je imao sjajnu priliku. Nakon ubačaja s desne strane, Perić se okliznuo, Božić je ostao potpuno sam u sredini, pucao glavom, ali malo pokraj gola.

Dinamo je odmah kaznio taj promašaj i stigao do pogotka. Drmić je povukao loptu i dao je u 16 metara za Bočkaja, on je odmah vraća Drmiću koji puca i lijepo zabija.

Dinamo je napadao u prvom dijelu niz vjetar i očekivalo se da će to pokušati iskoristiti, ali nije uspio. Imao je još dobru priliku u 23,. minuti kada se Ademi odlično snašao na rubu 16 metara i proigrao u sredini Drmića koji puca jako loše.

Slaven Belupo stigao je do poravnanja u 32. minuti. Talys je ubacio loptu iz auta, Manaj je u skoku bio najviši i najuporniji, spustio je loptu za Crnca koji je pak kratko dodaje Jamboru, a on s ruba kaznenog prostora kroz gužvu zabija.

Domaćin je u drugom dijelu imao pomoć vjetra i tu je bio još agresivniji. Znao je da će sada njemu biti lakše, vrebao je Dinamove pogreške i pokušavao ih kazniti.

U 61. minuti Manaj i Crnac su dobro kombinirali, lopta je u konačnici došla pred vrata Slavena, ali Perić čisti.

U 64. minuti u igru je ušao i Bruno Petković, ali vidjelo se da je potpuno nespreman, nije dobivao duele i nije donio puno toga dobroga. Najbolja Dinamova prilika u drugom dijelu je u biti pogreška Božića. Emreli je ubacio loptu u sredinu, a Božić ju je krivo zahvatio i ona je krenula prema njegovom golu i na olakšanje domaćih navijača prošla lagano pokraj vratnice.

U zadnjih 15 minuta Slaven je imao tri sjajne situacije. Prvo je Perošević skoro kaznio pogrešku Livakovića kojem je lopta ispala, no u konačnici obrana panično izbija.

U 87. minuti Moharrami se tko zna koji put okliznuo na svom boku što je za bijeg iskoristio Hoxha, dao idealnu loptu za potpuno samog Krstanovića koji s desetak metara puca visoko preko gola.

U sudačkoj nadoknadi još jedna velika pogreška Dinamove obrane koja je loptu poklonila Kocijanu na rubu kaznenog prostora. On potpuno sam puca pored gola.

U konačnici 1:1, Slaven je bio bliži pobjedi, a u Dinamu se moraju zamisliti nad tim kako trenutno igraju.