SuperSport Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 29.01.2023, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Bebek, Anto Marić, Dejan Vuković, 4. sudac: Mateo Erceg, VAR: Mario Zebec, Dario Kolarević

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2023.

Osijek je do prve pobjede u novoj godini stigao protiv Gorice. U jednosmjernoj utakmici do desetog slavlja sezone predvodili su ga Mierez i Špoljarić...

Potpuno zasluženu pobjedu upisao je Osijek koji je na domaćem terenu bio bolji od posljednje Gorice. Pomsova momčad slavila je sa 2:0 i tako upisala okruglo deseto slavlje sezone.

Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica u kojoj je Osijek dominirao kroz cijeli susret. Gosti kroz cijeli susret bili su napadački inferiorni.

Prijetio je Osijek od samog početka, jedno preko Kristijana Lovrića, a jednom preko Josipa Špoljarića. Upravo je udarac Špoljarića u 14. minuti, koji je završio na vratnici, prethodio golu domaćina.

Lijep ubačaj imao je Šime Gržan s desne strane, a lopta je stigla do Ramona Mierezea koji glavom skreće loptu u gol, kao i Ivana Banića skupa s njom.

Odmah u sljedećem napadu Gorica je opasno zaprijetila, šansu je imao Vinko Petković, no nije pogodio okvir gola. Bila je to jedina šansa gostiju u prvom poluvremenu.

U ostatku prvog dijela domaćin je nastavio prijetiti. Izdvajamo još jedan pokušaj Miereza, kao i udarac Mije Caktaša kojem loptu s crte čisti Filip Mrzljak.

Visjela je obrana Gorice, Banić je obranio njegov udarac, pa i udarac Jugovića, ali nije mogao onaj Špoljarića koji i drugu utakmicu zaredom poentira.

Rezultat se do kraja nije promijenio, a Osijek je mirno priveo utakmicu prema kraju.