SP 2022., nokaut faza, Četvrtfinale, 09.12.2022, 16:00 h, Education City Stadium, Doha
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)
Hrvatska
Hrvatska
Bruno Petković 117'
5:3(0:0, 0:0, 1:1 pp, 5:3 pen) Brazil
Neymar 105'+1'
Brazil

NOVO HRVATSKO ČUDO: BRAZIL IDE KUĆI, A HRVATSKA U POLUFINALE!!!!!!!!!

Branimir Korać • petak, 09.12.2022.

Hrvatska je među četiri najbolje momčadi svijeta!!!!!! U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru eliminirala je Brazil boljim izvođenjem jedanaesteraca i plasirala se u polufinale!!!!!

Antony
56'
21
Rodrygo
64'
25
Pedro
84'
6
Alex Sandro
106'
8
Fred
106'
Tite

Hrvatska je od početka stajala jako dobro i disciplinirano na terenu. Brazilci nisu mogli do posjeda i pritiska, a i u trenucima kada se činilo da će zaprijetiti, nije bilo previše prostora za to.

Hrvatska je prva zaprijetila i to u 13. minuti, Pašalić je odlično ubacio s desne strane, na lopti su bili i Juranović i Perišić, ali nijedan je nije najbolje zakačio i ona prolazi pokraj gola.

Brazil je igrao dosta oprezno i u 21. minuti prvi put je zaprijetio preko Neymara, ali Livaković brani.

Sporna situacija u 25. minuti, Juranović je išao glavom na loptu, ali doletio je Danilo, pogodio ga kopačkom u glavu i zaradio samo žuti karton.

Do kraja prvog dijela igralo se posve ravnopravno bez nekih iskakanja i na odmor se otišlo bez pogodaka, uz veći posjed lopte Hrvatske.

Odmah na početku drugog dijela Livaković spašava, skoro autogol! Brazilci su odigrali svoju prepoznatljivu akciju, skrenuta lopta u peterac Gvardiol ju je skrenuo prema golu, ali Livaković spašava.

Probudili su se Brazilci i zaprijetio ponovno preko Neymara koji se našao sam pred Livakovićem, ali on i to brani.

Livaković je bio vrlo koncentriran u situacijama jedan na jedan pa je tako skinuo i jedan zicer Lucasu Paqueti sredinom drugog dijela.

Izdržala je Hrvatska do kraja regularnog dijela, bilo je 0:0 i otišlo se u produžetke.

U prvom produžetku Brazil je sve više pritiskao, no i Hrvatska je imala jednu sjajnu priliku kada je Petković krasnim driblingom izbacio dvojicu Brazilaca i idealno proigrao Brozovića koji puca visoko preko gola.

U završnici prvog produžetka Brazil ipak dolazi do vodstva. Izigrali su Brazilci hrvatsku obranu, Neymar je ušao u 16 metara, prošao i Livakovića te iskosa zabio za 1:0.

U drugom produžetku Hrvatska je igrala sjajno, pritisnula je Brazilce i isplatilo se! Dinamova osovina Oršić - Petković vratila je Hrvatsku, Oršić je prošao lijevom stranom i ubacio u sredinu gdje je Petković koji zabija za 1:1!

Izborila je Hrvatska jedanaesterce, a tu se jako dobro osjeća! Livaković je odmah obranio udarac Rodryga, zabijali su Vlašić, Majer, Modrić, Oršić, Marquinhos je pogodio vratnicu i krenulo je slavlje!

Hrvatska je odigrala sjajnu, hrabru, tešku utakmicu i na kraju je odnijela čudesnu pobjedu!!! Novo polufinale Svjetskog prvenstva!