SuperSport Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 06.11.2022, 17:10 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa)

Dinamo odradio dobar posao i rutinski slavio protiv Šibenika

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

U život nakon Europe Dinamo je krenuo domaćim susretom i pobjedom protiv Šibenika. Modri su ovdje bili "zlatni", predstavljen je novi treći dres, a Dinamo je slavio s glatkih 3:0...

Niko Rak
46'
21
Nace Koprivnik
84'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
84'

Mario Cvitanović

Nije bilo neke posebne dramne niti problema za Dinamo. Posao protiv Šibenika odrađen je rutinski, upisana je glatka pobjeda 3:0 što je bilo vrlo bitno nakon razočaranja u Londonu.

Dinamo je sjajno otvorio utakmicu i igre željni Drmić već u 20. minuti opalio je s dobrih 25 metara, Rogić nije imao nikakve šanse, a spasila ga je greda.

Imao je Dinamo potpunu kontrolu nad susretom, odmah se nametnuo, ali uspio je i Šibenik jednom zaprijetiti, u devetoj minuti Kreković prima loptu od Matića, a Livaković upisuje prvu intervenciju na susretu.

Dinamo je poveo u 11. minuti. Bočkaj ubacuje s lijeve strane, lopta dolazi točno na glavu Petkoviću koji puca, Rogić brani nogom, a odbijena lopta pogađa nesretnog Minu u glavu i završava u mreži.

Nakon postignutog gola Dinamo je možda za nijansu usporio i održavao kontrolu, a u završnici prvog dijela došao je do još jednog pogotka.

Igrala se 35. minuta kada Ivanušec s ruba kaznenog prostora šalje loptu na desno za Petkovića, on uočava Drmića u sredini kojem je preostalo tek da ukliže na njegov ubačaj i poentira za 2:0.

U drugom dijelu prvi u velikoj prilici bio je Špikić, ali umjesto da napravi ono što se od njega očekuje i realizira takvu šansu, on puca preko gola.

Najbolju priliku Šibenika zapucao je Bernardo Matić sa šest metara nakon što je Rak prošao nekoliko Dinamovih igrača.

Dinamo je krenuo po treći pogodak pa je u 58. minuti imao dvije dobre situacije, pucali su snažno Mišić i Oršić, ali u Rogića koji je odbio loptu.

I malo nakon toga skoro pa kazna. Špeljak se sjurio prema golu, išao sam na Livakovića, ali lopta mu bježi, Livaković je odnosi i spašava.

U 69. minuti Dinamo je povisio prednost na 3:0. Oršić je s lijeve strane poslao loptu u sredinu, Baturina je lucidno propustio loptu i ostavio je za Petkovića koji je iza njega i rutinski zabija za 3:0.

Pokušali su Šibenčani doći barem do počasnog gola, u 75. minuti malo je nedostajalo, pucao je agilni Rak, ali Šutalo je izbio s gol linije.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je tih 3:0 za povratak Dinama na plus četiri na vrhu ljestvice.