Liga prvaka, skupina E, 6. kolo, 02.11.2022, 21:00 h, Stamford Bridge, London
Suci: François Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska)
Bruno Petković 6'
Dinamo

Kraj europskog puta: Dinamo se borio do samog kraja na Stamford Bridgeu

Branimir Korać • srijeda, 02.11.2022.

Dinamo nije uspio napraviti čudo u Londonu, upisao je poraz od Chelseaja s 2:1 i tako se oprostio od Europe. Iako su Modri poveli golom Petkovića, Chelsea je preokretom ipak zasluženo slavio...

Conor Gallagher
64'
18
Armando Broja
64'
6
Thiago Silva
64'
12
Ruben Loftus-Cheek
71'
10
Christian Pulišić
83'

Ante Čačić

Dinamo se oprostio od Europe porazom protiv Chelseaja 2:1. Nije taj poraz bio ključan, Dinamo je priliku propustio na Maksimiru protiv Salzburga, pa sada možemo pričati što bi bilo da je Bočkaj gađao par centimetara niže.

Dinamo je u Londonu igrao sasvim solidno, imao je razdoblja kada je prebacivao igru pred gol Chelseaja, bio je ravnopravan, ali Chelsea je ipak bio taj koji je bio opasniji, bolji i kvalitetniji.

Počeo je sjajno za Modre. Već u prvom napadu u šestoj minuti Dinamo je poveo. S desne strane nabacio je Moharrami, u skoku je bio najviši Ademi koji vraća loptu na peterac, tamo je najbliži lopti Petković, a on je glavom šalje u mrežu.

Chelsea se u početku nije uspio nametnuti, ali iz prve velike prijetnje je stigao do pogotka. U 18. minuti lopta je došla u 16 metara do Aubameyanga koji je odmah petom vraća za Sterlinga, on lakoćom lomi Perića i pogađa u donji kut.

Desetak minuta kasnije još jedna sjajna lopta za Sterlinga, ali ovaj put puca preko gola.

No nije se dugo čekalo na pogodak. Već u sljedećem napadu Chelsea dolazi do preokreta. Ponovno je išla povratna lopta prema rubu kaznenog prostora gdje je bio Zakaria i iz prve pogodio. Na gol liniji je bio Moharrami, ali mu ispod noge lopta ide u gol.

Embed from Getty Images

Na odmor se tako otišlo s vodstvom Chelseaja 2:1, a Dinamo je još jednom zaprijetio odmah na početku drugog dijela.

U 48. minuti dobra prilika za Dinamo nakon kornera, ubačena lopta pred gol, u skoku je najviši Šutalo, dobro puca, ali Mendy spašava. Ubrzo nakon toga Aubameyang sjajno puca izvana, ali pogađa gredu da bi Dinamo još jednom zaprijetio u 56. minuti. Lijepo su kombinirali Ljubičić i Petković, lopta u konačnici dolazi do Oršića na 17 metara, on gađa kut, ali lopta ide malo pokraj vratnice.

Do kraja susreta Chelsea je nekoliko puta jako opasno zaprijetio, ali Livaković je sjajno branio pokušaje Mounta, Gallaghera i ostalo je 2:1. Dinamo je uspio prebaciti loptu pred Chelseajevih 16, ali nije opasno zaprijetio.

FPOTO: EPA/ANDY RAIN