SuperSport Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 22.10.2022, 17:10 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.968
Osijek

Sjajni Varaždinci zaustavili niz Osijeka, Teklićeva bomba u konkurenciji za gol sezone!

Branimir Korać • subota, 22.10.2022.

Sjajan susret u Varaždinu u 14. kolu SuperSport HNL-a! Varaždin je odličnim nastupom nadigrao i svladao Osijek s visokih 4:1, nanio prvi poraz Reneu Pomsu, zaustavili odličan niz Osijeka i prekinuli svoj niz utakmica bez pobjede!

Jako dobra utakmica u Varaždinu, baš kao što se i najavjivalo. Domaćin igra odličan nogomet cijelim tijekom sezone, ne zatvara se, igra otvoreno i napadački, a Osijek je promjenom na klupi značajno se podigao i zaigrao puno bolje. Sve to bila je garancija dobrog susreta u Varaždinu.

Tako je i bilo. Na kraju je Varaždin upisao uvjerljivu pobjedu iako su Osječani poveli i imali kontrolu, ali kada se Varaždin zaigrao, Osijek se našao u ogromnim problemima.

Gosti su poveli u 18. minuti. Caktaš je ubacio iz kornera, lopta je došla pred gol gdje do nje dpolazi Kleinheisler i šalje je u mrežu.

Loš početak za domaćina koji je imao dosta problema s ozljedama prije susreta, ali ubrzo su se i Varaždinci oslobodili i započeli sa show programom.

U razmaku manjem od deset minuta postigli su čak tri gola i potpuno okrenuli susret.

U 32. minuti najbolji domaći pojedinac na dotadašnjem dijelu susreta, kapetan Kolarić, probio je po lijevoj strani, slomio Gržana, odlično uočio samog Posavca u petercu kojem se nije teško nakloniti se glavom i postići pogodak.

Tri minute kasnije stiže preokret. Posavec asistira Eleziju za veliko slavlje domaće momčadi. Sve je počelo slobodnim udarcem Teklića s 25 metara, odbijena lopta od živog zida završava kod Posavca koji prebacuje loptu u sredinu od kuda je u praznu mrežu gura Elezi.

Što Teklić nije napravio u 35. minuti, napravio je u 41. Sa skoro 30 metara silovitim udarcem pogodio gredu od koje se lopta odbila u mrežu iza Ivušića koji nije imao nikakve šanse.

U drugom poluvremenu nastavilo se sa sjajnom igrom. U 58. minuti Bebek sudi kazneni udarac za Osijek nakon pada Gržana, međutim nakon VAR provjere dosuđeno je zaleđe.

Varaždin je igrao bolje i imao više prilika, u odličnim pozicijama bili su Teklić, Brodić, a potonjem je poništen krasan pogodak iz 74. minute, kada je Ivušić kiksao i lopta mu prošla ispod ruke, no ranije je Brodić napravio prekršaj.

Četvrti pogodak je ipak stigao i to u sudačkoj nadoknadi. Sve je sam na desnoj strani napravio Jozo Stanić. Uz korner liniju izvukao se sve do Ivušića, s pratnjom na leđima, a onda uspio dobaciti u sredinu peterca gdje Domjanić lakoćom loptu šalje u mrežu.

Konačnih 4:1 za veliko slavlje u Varaždinu i to potpuno zasluženo.