SuperSport Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 15.10.2022, 16:55 h, Stadion Gradski vrt

Branimir Korać • subota, 15.10.2022.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su u Gradskom vrtu Osijek i Istra 1961, a Osijek je bio uspješniji s 2:0 unatoč sjajnom danu Istrinog vratara Lovre Majkića...

Osijek je u sjajnoj formi i to je potvrdio i protiv Istre 1961. Iako su i gosti prijetili, imali nekoliko prilika, pobjeda Osijeka je potpuno zaslužena. Završilo je 2:0, a moglo je biti još golova da nije raspoložen bio Lovro Majkić koji je upisao nekoliko impresivnih obrana.

U prvih 20 minuta bolje prilike imala je Istra, konkretnije Boultam koji je dva puta bio u sjajnoj poziciji. U 15. minuti nakon što je Ivušić odbio loptu, Boultam je došao do nje, ali pucao jako loše da bi u sljedećoj minuti došao pred Ivušića, sjajnim driblingom potpuno ga je izbacio, ali onda pogađa jedini dio gola u kojem je stajao na crti Osijekov igrač te upropaštava sjajnu priliku.

Kod Osijeka je standardno najbolji bio Laszlo Kleinheisler, u 23. minuti pripremio je dobru priliku za Belju koji se odlično okreće i s 11 metara iz okreta puca vrlo precizno u kut, no Majkić sjajno brani.

U drugom poluvremenu Osječani su bili bolji i odmah su počeli prijetiti. Sijevalo je sa svih strana, pucali su Jugović, Čeberko, Mierez, Nejašmić, a u 62. minuti lopta ipak ulazi u mrežu.

Nakon ubačaja Gržana s desne strane, Galilea je izbio loptu na rub kaznenog prostora gdje natrčava Nejašmić, glavom vraća loptu pred gol, najbolje reagira Mierez i glavom u padu pogađa u kut.

15 minuta prije kraja Majkić je prvo obranio pokušaj Barišića da bi odmah nakon toga sjajan udarac Miereza skrenuo u vratnicu.

U sudačkoj nadoknadi Istra ostaje s igračem manje kada Antovski kao zadnji igrač radi prekršaj, a Caktaš iz tog prekršaja sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 25 metara postavlja konačnih 2:0.

Zaslužena pobjeda Osječana koji tako dolaze do nova tri boda.