Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 05.10.2022, 21:00 h
Chelsea 3:0 Milan
Milan

Chelsea proradio: Milan na Stamford Bridgeu upisao uvjerljiv poraz

Branimir Korać • srijeda, 05.10.2022.

U Dinamovoj skupini Chelsea je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Milana s 3:0. U svom najboljem nastupu u Ligi prvaka ove sezone Chelsea je zasluženo stigao do prve pobjede...

Chelsea - Milan 3:0

Nakon što u prva dva kola nije upisao nijednu pobjedu, Chelsea se već našao pod imperativom. Morao je slaviti protiv Milana, posebno jer ga nakon tog susreta čekaju dva gostovanja na kojima nećče biti lako doći do bodova.

Tako su se Londončani i postavili te izgledali bolje u ovom susretu.

Chelsea je pritisnuo sredinom prvog poluvremena i nakon jednog kornera došlo je do velike gužve u kaznenom prostoru, na kraju je pucao Wesley Fofana s nekih sedam metara i zabio za vodstvo domaćina.

I na startu drugog dijela Chelsea je stigao do pogotka. U 56. minuti Reece James je ubacio s desne strane u peterac gdje je bio posve sam Pierre-Emerick Aubameyang i lakoćom zabio za povećanje prednosti.

Embed from Getty Images

Chelsea se potpuno razigrao i u 62. minuti došao je i do trećeg pogotka. Serling je odlično uočio dolazak Jamesa desnom stranom, gurnuo mu je loptu u prostor, a on je neobranjivo zabio pod gredu.

Bilo je to ujedno i konačnih 3:0.

Mateo Kovačić igrao je do 66. minute, a minutu ranije kod Milana je ušao Ante Rebić.