Liga prvaka, skupina E, 2. kolo, 14.09.2022, 18:45 h, Giuseppe Meazza
Suci: Jesús Gil Manzano, Diego Barbero, Ángel Nevado (Španjolska)
Mislav Oršić 56'
Dinamo

Milan zabijao u idealno vrijeme, Dinamo bez novog iznenađenja u Ligi prvaka

Branimir Korać • srijeda, 14.09.2022.

Nakon pobjede protiv Chelseaja, Dinamo je upisao poraz na San Siru protiv Milana. Domaćin je slavio s 3:1 golovima na kraju prvog, početku drugog poluvremena te u trenucima kada je Dinamo sve više prijetio poravnanjem...

Tommaso Pobega
68'
90
Charles De Ketelaere
68'
30
Junior Messias
78'
33
Rade Krunić
78'
21
Serginho Dest
78'

Ante Čačić

Krenulo je onako kako se i očekivalo. Milan je odmah preuzeo inicijativu i započeo s tim ranim pritiskom tražeći neki brz pogodak, ali Dinamo se bez većih problema obranio od toga.

Uspio je Dinamo uspostaviti ravnotežu, udaljiti Milan od svog gola i u biti prva prava velika prijetnja stigla je u 20. minuti.

Ljubičić je izgubio loptu na polovici Milana, Brahim Diaz gurnuo je u kontru Leaa koji ulazi u 16 metara, ali Moharrami fantastičnom reakcijom s leđa izbija loptu u korner.

Nakon toga je uslijedilo razdoblje kada je Milan izgledao za nijansu opasnije, nekoliko intervencija Livakovića, ali izgledalo je kao da Dinamo ima kontrolu i ide prema remiju na poluvremenu.

Ipak u 45. minuti domaćin dolazi do pogotka. Dosuđen je kazneni udarac za Milan nakon što je Šutalo zakačio Leaa u 16. metara. Olivier Giroud na samom kraju prvog poluvremena dovodi Milan u vodstvo.

Ono što se najgore Dinamu moglo dogoditi je da primi pogodak na samom kraju prvog i na samom početku drugog poluvremena. U 47. minuti Leao je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje Saelemaekers dolazi ispred Ljubičića i glavom lakoćom zabija.

Taj pogodak nije dotukao Dinamo. Desetak minuta kasnije Oršić je dao loptu u 16 metara za Petkovića koji mu je fantastično vraća, a Oršić sa 7-8 metara pogađa u kut.

Embed from Getty Images

Dinamo je smanjio na 2:1 i potpuno uspostavio ravnotežu, Milan je pokušao umrtviti utakmicu, ju većem dijelu to je i uspio iako je Dinamo izgledao opasno kada bi krenuo prema naprijed.

Međutim u 77. minuti Milan dolazi do trećeg pogotka. Pobega i Diaz su izigrali Dinamovu obranu, nakon duplog pasa Pobega zakucava loptu od grede u mrežu.

Bio je to praktički kraj Dinamovih nadanja, Modri do kraja susreta više nisu uspjeli konkretno zaprijetiti i ostalo je 3:1.