SuperSport Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 19.08.2022, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Luka Pajić (Rijeka), Anto Marić (Zagreb)
Slaven Belupo
Ante Crnac 78'
Marko Žuljević 83'
2:1(0:1) Gorica
Momčilo Raspopović 4'
Gorica

Igrači s klupe probudili Slaven Belupo, odveli ga do preokreta i učvrstili drugo mjesto

Branimir Korać • petak, 19.08.2022.

Slaven Belupo u drugom poluvremenu uspio je okrenuti zaostatak protiv Gorice i upisati pobjedu 2:1 kojom ostaje na drugom mjestu na ljestvici...

Velika borba vodila se u Koprivnici, a na kraju su domaćini uzeli sva tri boda iako se većim dijelom činilo kako je Gorica ta koja igra bolje, imala je vodstvo, prilike, ali nije znala završiti posao, a potezi koje je povlačio Zoran Zekić pokazali su se ključnima.

Burno je počelo i već u četvrtoj minuti Gorica je stigla do vodstva. Izveden je slobodni udarac s lijeve strane, lopta je došla do Raspopovića koji puca iz prve i pogađa u suprotni kut za vodstvo 1:0.

Slaven Belupo odigrao je dosta loše prvo poluvrijeme, Goričani su bili agresivniji, kompaktniji, bolji i nastavili su prijetiti. Nedugo nakon pogotka odličnu priliku imao je i Toni Fruk koji puca iskosa, ali malo neprecizno da bi u devetoj minuti napravio sve sam, došao pred vratara nakon što se riješio čuvara, imao čistu priliku i onda pucao snažno i neprecizno.

Zekiću je bilo jasno da mora nešto mijenjati pa je na poluvremenu ostavio trojicu u svlačionici, ali u prvih 15 minuta drugog dijela Gorica je imala tri velike prilike za povećanje vodstva.

U 48. minuti nakon pogreške Božića lopta je došla do Ndockyta koji puca pokraj gola. Šest minuta kasnije velika obrana Markovića, lopta je došla do Vojtka koji je snažno opalio iskosa s 13-14 metara, ali vratar Slaven Belupa je sjajno postavljen i odbija u korner.

Odlična prilika za goste, Golubickas je prošao desnom stranom i ubacio u sredinu gdje je Suk koji skreće loptu, ali u gredu.

Slaven se počeo buditi u zadnjih 20 minuta i to se nekako poklopilo s izlaskom Pršira zbog ozljede.

U 78. minuti domaćin poravnava. Fanimo je pucao odlično izvana, Banić odbija loptu, na nju je natrčao Žuljević, no pogodio loptom u glavu Banića, novi odbijanac dolazi do Crnca koji iz okreta zabija za 1:1.

Četiri minute kasnije potpuni preokret. Fanimo je dobio loptu u prostor, prevario Vojtka i ubacio prizemnu loptu na peterac gdje Žuljević krasnom reakcijom petom zabija za preokret.

Do kraja je Slaven izdržao, sačuvao je prednost i otišao do pobjede 2:1.