Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 02.08.2022, 19:45 h, Ludogorec Arena
Suci: Cüneyt Çakır, Kerem Ersoy, Alpaslan Dedeş (Turska)
Sergio Padt 9' (ag)
Dinamo

Dinamo odradio veliki posao u Bugarskoj i nosi prednost na uzvrat u Zagrebu!

Branimir Korać • utorak, 02.08.2022.

Dinamo je upisao 2:1 pobjedu u Razgradu i približio se play-offu Lige prvaka! Ludogorec je bio vrlo opasan, ali Dinamo je zadržao vodstvo do kojeg je došao vrlo rano te odnosi pobjedu iz Bugarske!

Simon Sluga
46'
64
Dominic Jankov
46'
11
Kiril Despodov
73'
9
Igor Thiago
79'
90
Spas Delev
79'

Ante Čačić

Turbulentnih prvih deset minuta susreta u kojima je Dinamo poveo s 2:0 iako je krenuo neobičnim i velikim pogreškama.

Vrlo brzo je Ludogorec kreirao vrlo ozbiljnu priliku, već u drugoj minuti Sotiriou opasno prijeti dva puta, prvi put spasio je Lauritsen, a drugi pokušaj prošao je pokraj vratnice.

U šestoj minuti Dinamo dolazi do vodstva. Dosta se lopta odbijala u 16 metara, Lauritsen je glavom prebacio do Perića, igrač uz njega odbija loptu, ali ona dolazi Periću na volej koji je sjajno reagirao i pogodio u sam kut.

Ludogorec je bio u šoku i u devetoj minuti Dinamo dolazi već do 2:0! Odlična reakcija Baturine koji je dao loptu za Oršića, on odlično pronalazi Ljubičića koji dolazi po lijevoj strani, šalje loptu u sredinu, a vratar Padt je skreće u svoju mrežu!

Veliku priliku imao je Drmić koji je prošao desnom stranom, iskosa došao pred vratara, ali čini se da je bio i preblizu i previše ukoso i vratar brani.

Nakon toga Ludogorec se počeo buditi i ubrzo došao do smanjenja zaostatka. Vrlo loše postavljanje Livakovića u 22. minuti, posve iskosa Tekpetey pogađa u bliži kut između Livakovićeve noge i vratnice.

Potpuno nepotrebno Dinamo je primio gol, sve više se počeo povlačiti, ali Ludogorec ipak do poluvremena nije kreirao ništa posebno opasno.

I u nastavku susreta Bugari su bili bolji i već u 47. minuti mogli su poravnati. Rick je opalio nakon nekoliko odbijanaca, pucao je s nekih 18 metara, Livaković odbio loptu u vratnicu i pokupio je praktički na gol liniji.

Do sredine drugog dijela još dvije vrlo opasne situacije, prvi put Rick je pucao preko gola, a drugi put Livaković je sjajno obranio pokušaj Sotirioua.

Bugari su bili agresivniji, brži na odbijenim loptama, manje griješili, ali do kraja susreta nisu tako lako kreirali prilike. Najbliži pogotku bio je Thiago koji je opasno pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide pokraj vratnice.

Na drugoj strani Dinamo je dva puta opasno zaprijetio preko Menala, no njemu je nedostajalo malo više preciznosti.

Ostalo je 2:1, rezultat s kojim Dinamo može biti prezadovoljan. Međutim igra nije bila bajna, morat će bolje na Maksimiru jer se Ludogorec neće predati.