Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 28.07.2022, 19:00 h, Stockholm Arena - Stockholm
Suci: Snir Levy, Matityahu Yakobov, Rostislav Talis (Izrael)
Djurgården
Isak Hien 55'
Emmanuel Banda 84'
2:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Kraj europske priče za Rijeku, Djurgarden je ipak trenutno prejak

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.07.2022.

Rijeka nije uspjela nadoknaditi zaostatak s Rujevice, u Stockholmu je upisala novi poraz, Djurgarden je ovaj put bio bolji s 2:0. Šveđani tako prolaze u treće pretkolo, a Rijeka završava europsku priču za ovu sezonu...

Emmanuel Banda
74'
23
Gustav Wikheim
74'
8
Elias Andersson
88'
26
Amadou Doumbouya
90'+4'

Dragan Tadić

Već na Rujevici pokazao je Djurgarden koliko je dobra i neugodna momčad, u ovom trenutku i najteži protivnik kojeg je Rijeka u ždrijebu kada su skupine određene mogla dobiti. Šveđani su u odličnoj formi, ovo im je osma uzastopna pobjeda i ostaje dojam da je upisana rutinski.

Dragan Tadić napravio je dosta promjena u odnosu na prošlu utakmicu, na klupi je ostavio one iskusnije koji su krenuli u tom susretu, a u vatru je gurnuo mlađe igrače i u prvom poluvremenu to nije izgledalo loše.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno ravnopravno, imala je Rijeka nekoliko solidnih situacija, postigla jedan pogodak koji opravdano nije priznat, a na odmor se otišlo s 0;:0 i još uvijek nadom u pobjedu.

U prvih 20 minuta prijetili su Frigan i Smolčić, no njihovi pokušaji završili su pokraj gola. Lopta je u mreži završila u 25. minuti kada je ubačena lopta iz slobodnog udarca, Ampem ju je poslao glavom u gol, ali iz zaleđa.

Do kraja prvog dijela imao je Djurgarden veliku priliku kada je pucao Radetinac sa 6-7 metara, ali greda je spasila Labrovića.

Od početka drugog poluvremena domaćin je pritisnuo, dva opasna pokušaja Finndella nisu završila u mreži, a onda je u 55. minuti stiglo vodstvo.

Nakon ubačaja iz kornera Krešić nije dobro pokrio svog igrača, niti on nije najidealnije reagirao, lopta je ostala u ničijem prostoru, na nju je natrčao Hien i zakucao je u mrežu.

Riječani u nastavku susreta nisu uspjeli stvoriti pravu, konkretnu prijetnju, bilo je nekoliko solidnih pokušaja izvana, ali pogotka nije bilo.

U 84. minuti kraj priče. Mekano je reagirala obrana Rijeke, Radetinac je našao Bandu, a on opalio u donji kut za 2:0.

Rijeka se tako oprostila od Europe i može se u potpunosti posvetiti prvenstvu i kupu.