Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 3. kolo, 10.06.2022, 20:45 h, Parken, Kopenhagen
Suci: Bartosz Frankowski, Marcin Boniek, Jakub Winkler (Poljska)
Danska
Danska
0:1(0:0) Hrvatska
Mario Pašalić 70'
Hrvatska

Dva lica Hrvatske: Puno bolje drugo poluvrijeme za tri velika boda!

Branimir Korać • petak, 10.06.2022.

Hrvatska je stigla do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige nacija! Na vrlo teškom gostovanju kod Danske slavila je s 1:0 golom Marija Pašalića!

Rasmus Kristensen
61'
19
Jonas Wind
61'
9
Martin Braithwaite
61'
20
Yussuf Poulsen
84'
12
Robert Skov
90'
Zlatko Dalić

Dva potpuno različita lica Hrvatske na Parkenu. U prvom poluvremenu pomalo bojažljivo, Danska je imala inicijativu, bila je agresivnija i bolja, ali u nastavku Zlatko Dalić okrenuo je priču uvođenjem Modrića i Kovačića i Hrvatska je odigrala puno boljih 45 minuta i stigla do velike pobjede.

Danska je sjajna, krenula je s dvije gostujuće pobjede kod Francuske i Austrije, općenito igra jako dobar nogomet, ali ovdje i u trenucima kada je imala inicijativu, teško je dolazila do prilika.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Martin Erlić i debitant Josip Šutalo koji su odradili izvrstan posao te su pokazali kako se na njih itekako može računati.

Prvo poluvrijeme pripalo je Dancima, Hrvatska je teško povezivala igru i dolazila prema naprijed, ali izuzev dva pokušaja Corneliusa te jedan Maehlea, nije bilo opasnosti po Livakovića.

Livaković je jednom morao ozbiljnije intervenirati nakon što je Jakić pogriješio, a napadač Danske pucao izvana, međutim Livaković ga je pročitao.

Od početka drugog dijela, potpuno drugačija slika na travnjaku. Hrvatska je uzela posjed u svoje noge, Danci više nisu tako lako dolazili prema naprijed i u 56. minuti malo je nedostajalo da Hrvatska dođe do pogotka kada je Kramarić za nijansu bio prenizak u skoku.

U 63. minuti Luka Modrić je lijepo gađao u kut, ali još ljepše je obranio Schmeichel koji je sjajnom paradom odnio loptu.

U 70. minuti Hrvatska dolazi do vodstva. Modrić je dao loptu za Brozovića koji ubacuje, Kramarić skreće loptu glavom do Pašalića koji je na petercu i gura loptu u mrežu.

Kako se susret bližio kraju, tako su i Danci ponovno bili sve opasniji. Stvorili su još nekoliko opasnih situacija do kraja susreta, ali mreža Livakovića nije se tresla.

Jako dobar posao Hrvatske i posebno dobar posao Šutala i Erlića koji su odigrali vrhunski protiv jako teškog protivnika.