Cedevita Junior nastavlja bitku za prvo mjesto pobjedom protiv Škrljeva

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2022.

U susretu 22. kola HT Premijer lige Cedevita Junior slavila je na svom parketu protiv Škrljeva 86:78. Ovom pobjedom Cedevita je nastavila utrku za prvim mjestom uoči druge faze natjecanja...

Škrljevo ipak nije uspjelo iznenaditi u Zagrebu. Riječani još uvijek nisu osigurali šestu poziciju, naime još uvijek prijeti Zabok.

U ovom susretu protiv Cedevite Junior prave šanse i nije bilo. Cedevita Junior je preuzela kontrolu nad susretom u završnici prve dionice nakon čega je sve bilo u znaku domaćina koji je bio bolji protivnik i održavao prednost.

U zadnjoj dionici Škrljevo se u nekoliko navrata spustilo na minus šest, ali bliže od toga nije išlo.

Presudilo je prvo poluvrijeme u kojem je Škrljevo odigralo vrlo loše u fazi obrane te je u nastavku ipak bilo teško vratiti se.

Sada mora na svom parketu tražiti pobjedu protiv istog protivnika kako bi riješio dvojbe oko ulaska u Ligu 6.

Najbolji kod Cedevite Junior bili su Goran Filipović koji je nastavio u "švedskom ritmu" te upisao 25 poena (5/6 trica), deset asistencija i šest skokova te Ivan Miličević s 13 poena. Kod Škrljeva Josip Barnjak upisao je 23 poena i pet asistencija, a Toni Jelenković 17 poena.