Dortmund napunio mrežu Gladbacha, Bayern okrenuo Fürth

Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

Vodeći dvojac Bundeslige odradio je svoje obveze u 23. kolu Bundeslige, a i Bayern i Borussia Dortmund upisali su pobjede i održali istu razliku među sobom...

Borussia Dortmund i dalje se drži na dohvatljivom zaostatku u odnosu na vodeći Bayern i nakon 23. kola. U nedjelju su obje vodeće ekipe uspješno odradile svoj izazov.

Dortmund je bio mnogo uvjerljiviji jer je u dvoboju dvije Borussije deklasirao Mönchengladbach sa 6:0 za drugo slavlje u nizu i 49. bod, šest manje od Bayerna.

Dortmund je u prvom poluvremenu preko Marca Reusa i Malena dao dva brza gola u 26. i 32., a onda zatišje od oko 40 minuta. Prava golijada otvorila se s dvije asistencije Reusa u posljednjih 20 minuta.

Prvo za Wolfa u 70. pa za Moukokoa četiri minute kasnije, a onda sam Reus u 81. zabija svoj drugi gol uz dvije asistencije za 5:0. Posao je dovršio Emre Can iz penala u prvoj minuti nadoknade.

Marin Pongračić ušao je u igru u 42. minuti i igrao je do kraja. Gladbach je upisao poraz nakon pobjede i remija pa s 26 bodova ostaje na niskom 13. mjestu.

Bayern je imao nekih problema s posljednjim Greuther Fürthom, preokrenuo je fenjeraša tek u drugom poluvremenu. Branimir Hrgota doveo je goste u vodstvo u 43. i s tim rezultatom ide se na poluvrijeme.

U drugom dijelu ipak stvari sjedaju na svoje mjesto, Robert Lewandowski zabija na otvaranju drugog dijela pa u 82., između toga je u 61. Griesbeck pogodio svoju mrežu, a Eric Maxim Choupo-Moting u prvoj minuti nadoknade stavlja šlag na tortu.