HT Prva liga, 21. kolo, 30.01.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Ibrahim Aliyu 47'
2:1(1:1) Hrvatski dragovoljac
Veldin Hodža 22'
Hrvatski dragovoljac

Ni 'redizajnirani' Dragovoljac ne može do pobjede, Lokosi preokretom do tri boda

Matej Kačan • nedjelja, 30.01.2022.

Povratničko kolo HT Prve lige došlo je do pretposljednje stanice dvobojem Lokomotive i Hrvatskog dragovoljca koji je preokretom i s 2:1 pripao Lokosima...

Marino Kukoč
70'
19
Matija Frigan
70'
28
Mario Veljača
90'
Dragan Tadić

Potpuno "redizajnirani" Hrvatski dragovoljac ipak je nastavio po starim navikama iz prve polusezone. Promijenio se trener i nekolicina igrača, samo su rijetki ostali u prvih 11, ali opet je Dragovoljac krenuo porazom.

No, teže od očekivanog svladala ga je Lokomotiva koja na pauzi nije mijenjala mnogo. Nakon 20 minuta inicijative, ali jalove inicijative Lokomotive Dragovoljac je poveo, i to uz mnogo sreće.

Kombinacija nakon kornera, Bernard Karrica prizemno na 18 metara gdje puca Veldin Hodža, a lopta se u letu odbija od Cokaja u mrežu varajući pritom Nevistića na vratima.

Lokomotiva je i nakon pogotka nastavila imati loptu, ali gotovo ništa nije stvorila protiv bloka gostiju s vodstvom. No, baš kad se činilo da će HD voditi na poluvremenu, pao je gol.

Luka Stojković ubacio je iz prekida, Marko Dabro je u pravo vrijeme na pravom mjestu i izjednačava baš prije odlaska na odmor.

Moglo bi se reći da je Lokomotiva zabila i prelomila u dva najbolja i ključna trenutka, krajem prvog i početkom drugog dijela jer 2:1 je došlo već u 47. Opet je Dabro u središtu, njegov udarac nakon ubačaja s lijeve strane odbio se od obrane i šetao do Ibrahima Aliyua koji ima lak posao i zabija.

Mogla je Lokomotiva i do 3:1 brzopotezno, Cokaj je već u 49. pucao iz slobodnjaka, ali Šubarić je jedan od rijetkih koji je ostao u Dragovoljcu te brani.

Propustio je jednu šansu i Sandro Kulenović, a mnogo se ne događa do 87. minute kaad posao za Dragovoljac postaje teži jer je Marko Bašić dobio drugi žuti karton i ostavio goste s desetoricom.

U drugoj minuti nadoknade nova zlatna šansa za domaćina, Tuci je ostao sam na ziceru, ali Šubarić pokazuje da će i u ovoj polusezoni morati sam spašavati.

Ipak spasa od poraza ovaj put nema pa Lokomotiva prekida niz bez pobjede iz prošle polusezone i dolazi na 27 bodova na šestom mjestu, dok je Dragovoljac zadnji sa sad već ogromnih 14 bodova zaostatka za Istrom.