Cibona odigrala sjajnu četvrtu dionicu i svladala SC Derby

Matej Kačan • subota, 29.01.2022.

Pod vodstvom novog trenera i nakon sedam vezanih poraza, košaarkaši Cibone napokon su ostvarili abaligašku pobjedu, i to kod kuće protiv SC Derbyja...

Košarkaši Cibone stopostotni su od dolaska Gašpera Okorna. Cibosi su prekinuli niz od sedam poraza u ABA ligi i napokon su, nakon dva i pol mjeseca čekanja ostvarili šestu ABA pobjedu.

"Žrtva" je u Draženovom domu bio SC Derby, momčad koja je prije samo pet dan svladala Split. Dobro je SC krenuo i u ovaj dvoboj u Zagrebu, imao je vodstvo u početnim minutama, premda ono nije bilo veliko.

No, u brzoj igri punoj grešaka i s mnogo vanjskog šuta Cibosi su se dobro snašli pa do kraja prve preuzimaju vodstvo koje blago održavaju do samog kraja i odvajanja početkom četvrte.

Posljednje vodstvo gosti su imali sredinom druge, a kad su do poluvremena Gegić, Drežnjak i Reuvers okrenuli, osvrtanja više nije bilo.

Cibona je imala 44:41 na poluvremenu, u trećoj uglavnom održava vodstvo između tri i šest razlike, a napokon se odvaja početkom četvrte kad je Magee zabio za 62:61, ali Jose Vildoza odgovara i vodi 11:0 seriju sa svojih šest poena.

Cibona je tako na pola četvrte povela s 12 razlike, Vildoza je još dva pokušaja povratka gostiju prekidao ubačajima, u završnici se tricama priključio i Toni Nakić te je Cibona iskontrolirala do 90:75 pobjede.

Gegić je ubacio 18 kod Cibone, kao i Vildoza koji je imao šest dodavanja i sjajan učinak u četvrtoj dionici. Nakić je dodao 15, Reuvers 13, a Krešimir Radovčić 11.

Kod SC-a je Kenan Kamenjaš zabio 20 uz osam skokova Erick Neal 16 s devet dodavanja, a Magee 12.

Cibona i SC Derby su nakon ovog dvoboja na 6-10 i po 22 boda, koliko ima i Borac, dok je Zadar pobjedu iza tog društva s 5-11. Na dnu su Split i Krka s po tri pobjede.