Vodeni sportovi

Jadran ipak bez šanse protiv prejakih Mađara

Branimir Korać, HINA • utorak, 21.12.2021.

Nakon osvajanja Hrvatskog kupa pobjedom protiv Juga, Jadran je otišao na teško gostovanje u Budimpeštu kod Ferencvaroša, no nije uspio doći do iznenađenja...

U susretu 6. kola skupine A vaterpolske Lige prvaka splitski Jadran je u Budimpešti izgubio od Ferencvaroša s 8:14 (1:4, 2:5, 3:4, 2:1) upisavši četvrti poraz u skupini.

Bio je to susret dva svježa pobjednika nacionalnog kupa. Splićani su to učinili protekle nedjelje u Zagrebu, dok je Ferencvaros osvojio Mađarski kup tjedan dana ranije.

Jadran je loše ušao u susret i već nakon prve četvrtine je gubio sa 1:4. Do poluvremena je prednost domaćina narasla na velikih 9:3. Ferencvaroš je dobio i treću dionicu, pa se u posljednju četvrtinu ušlo rezultatom 13:6 za domaćine. Jadran je do kraja utakmice tek malo ublažio težak poraz.

Mađarski sastav su do pobjede predvodili Nemanja Ubović s tri gola, dok su Danil Merkulov, Marton Vamos, Vendel Vigvari i Denes Varga postigli po dva gola. Kod Splićana Jerko Marinić Kragić je zabio četiri, Anđelo Šetka dva, a Marino Čagalj i Antonio Dužević po jedan pogodak.

U drugom susretu Barceloneta je pobijedila Radnički sa 13:7, dok je Brescia bila bolja od Olympiakosa sa 8:7. Dinamo Tbilisi i Novi Beograd igraju sutra.

Na ljestvici vodi Brescija sa 14 bodova, Olympiakos ima 13, Barceloneta i Ferencvaroš po 10, Novi Beograd 7, Jadran 6, Radnički 4, a Dinamo je bez bodova.

• Obrisan korisnik22.12.2021. u 10:08
    jadran je dobra ekipa mlada madari imaju jak napad treba se boriti s drugim timovima