Veliki kiks Leipziga, davljenik iz Bielefelda uzeo u gostima tri boda

Mihaela Bradovski • subota, 18.12.2021.

17. kolo Bundeslige samo je potvrdilo kako Leipzig ima problema i dalje, bez obzira na promjenu trenera. Novo kolo donijelo je već sedmi poraz...

Veliki kiks Leipziga u 17. kolu. U goste mu je došla Arminia iz Bielefelda i šokirala ga pobjedom 2:0. Bilo je to poslijepodne za totalni zaborav domaćina.

Već u sedmoj minuti ostao je bez ozlijeđenog Forsberga, imao je prilike i dominaciju u nastavku susreta, ali nije mogao do gola.

Onda mu je Arminia u drugom dijelu pokazala kako se dolazi do pogotka. Iz rijetkih pokušaja uspjela je postići dva gola, u 57. minuti strijelac je bio Janni-Luca Serra, a u 75. minuti Masaya Okugawa.

Da stvar bude još pogubnija za domaćina, gosti su igrali od 70. minute bez isključenog Klosa, no to nije ništa značilo Leipzigu.

Joško Gvardiol odradio je cijelu utakmicu.

Union Berlin slavio je u gostima kod Bochuma s 1:0, a jedini pogodak postigao je Max Kruse u 16. minuti.

Kristijan Jakić zbog ozljede je trenutno van konkurencije, a njegov Eintracht uzeo je tri boda protiv Mainza golom Jespera Lindstroma.

Hoffenheim je ugostio Borussiju Mönchengladbach i remizirao 1:1 u susretu u kojem je imao puno prilika i iz ranog minusa (Embolo) vratio se tek u 91. minuti golom Akpogume za 1:1. Andrej Kramarić igrao je cijelu utakmicu.