HT Prva liga, 17. kolo, 26.11.2021, 18:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Sandro Kulenović 10'
Lokomotiva

Osječani u sjajnom susretu preokretom u završnici do pobjede

Branimir Korać • petak, 26.11.2021.

Osijek je 17. kolo HT Prve lige otvorio domaćim susretom protiv Lokomotive. U zanimljivoj i obostrano ambicioznoj utakmici, Osijek je ipak slavio...

Vrlo borben i zanimljiv dvoboj u Gradskom vrtu gdje je Osijek ugostio Lokomotivu. Osječani su u susret ušli kao favoriti, ali Lokomotiva je bila itekako opasna.

Već u sedmoj minuti Osijek je prvi put zaprijetio preko Bočkaja, no udarac je bio slab, ali zato tri minute kasnije Lokomotiva dolazi do pogotka.

Vrlo jednostavna akcija, Cokaj je nabacio iz kornera, Kulenović je utrčao na prvu vratnicu i ostao apsolutno sam, zaspao je Bočkaj i napadač Lokosa glavom lijepo pogađa.

Osječani su nakon toga zaigrali bolje i postajali su sve opasniji. U 16. minuti Nevistić sjajno brani pokušaj Žapera pa desetak minuta kasnije Topčagić pogađa vratnicu.

Nevistić je stvarno puno toga obranio, ali u 40. minuti i on je bio nemoćan. Nejašmić je odlično opalio s 20-ak metara, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

U drugi dio Lokomotiva je bolje krenula i stvorila dvije dobre prilike preko Goričana i Kulenovića, ali nisu ih realizirali.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje ravnopravne igre sve do drugog žutog za neopreznog Aliyua.

S igračem više Osijek je počeo sve više pritiskati, a u 83. minuti činilo se i povesti. Sjajno je opalio izvana Žaper, lopta se odbija od grede na travu, Pajač prvo pokazuje da je pogodak, ali nakon pregleda VAR snimke gol ipak nije priznat.

No vrlo brzo Osijek ipak dolazi do gola. U 88. minuti Miloš je ubacio s desne strane, Mierez je promašio loptu, ali ona dolazi do Dakua koji iz blizine gura je u mrežu.

Lokosi ubrzo ostaju i bez isključenog Cokaja, a Fiolić stavlja točku na i za konačnih 3:1.