HT Prva liga, 16. kolo, 19.11.2021, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mario Zebec, Goran Pataki, Marjan Tomas
Ivan Krstanović 10' (11m)
Slaven Belupo

Slaven Belupo spriječio povratak domaćina i odnio sva tri boda iz Kranjčevićeve

Mihaela Bradovski • petak, 19.11.2021.

U prvom susretu 16. kola HT Prve lige Slaven Belupo odnio je pobjedu s gostovanja kod Hrvatskog dragovoljca kojeg je svladao s 2:1...

Tomislav Štrkalj
46'
10
Vinko Petković
46'
17
Petar Turković
73'

7
90'+2'
Zoran Zekić

Slaven Belupo imao je sjajan ulazak u utakmicu i već u prvih deset minuta pripremio si je put prema pobjedi.

Već u trećoj minuti gosti su došli do vodstva. Glavčić se dobro snašao i u situaciji kada se činilo da će ostati bez lopte gurnuo ju je do Boseca u 16 metara, on je prebacio loptu na lijevu nogu i iskosa pogodio za 1:0.

Nisu se domaćini oporavili od primljenog gola, a stigao je već drugi. Glavčić je ubacio loptu u 16 metara, na nju je išao Zvonarek, a s leđa mu je vrlo neoprezno došao Franić koji ga ruši i Zebec pokazuje na kazneni udarac. Izveo ga je Krstanović i pogodio za 2:0.

Do kraja prvog dijela tek još jedna prava konkretna prilika i to pred golom domaćina. Krstanović je napravio najveći dio posla i odlično u petercu proigrao Zvonareka koji nije dobro zahvatio loptu i Koprivničanci su propustili priliku dotući domaćina.

U drugom dijelu dugo se igralo bez ikakvih uzbuđenja na travnjaku. Ipak u 70. minuti novi pogodak, ali ovaj put lopta je u Čovićevoj mreži.

Petković je napravio odličan posao u 16 metara, prevario Caimacova, a ovaj ga ruši s leđa i Zebec nakon VAR asistencije pokazuje na 11 metara. Precizan je bio Majstorović koji tako vraća neizvjesnost u utakmicu.

Vratilo je to samopouzdanje domaćinu koji je spojio nekoliko prilika nakon pogotka, ali Koprivničanci su izdržali te nalete.

U zadnjih deset minuta zakuhalo se nakon ružnog prekršaja Majstorovića nad Zvonarekom, sijevali su kartoni, a drugi žuti zaradio je Lukić.

Do kraja susreta igralo se rastrgano, s puno prekida i bez prilika što je odgovaralo Koprivničancima koji su odnijeli pobjedu 2:1.