HT Prva liga, 15. kolo, 06.11.2021, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu, Split
Suci: Ivana Martinčić, Sanja Rođak-Karšić, Nikola Kečkiš, Dario Kulušić
2:0(1:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Dambrauskas krenuo pobjedom, Hajduk bez stresa svladao Dragovoljac

Matej Kačan • subota, 06.11.2021.

Nogometaši Hajduka uspjeli su doći do pobjede nakon četiri kola. Pod vodstvom Valdasa Dambrauskasa, Hajduk je s 2:0 rutinski svladao Dragovoljac...

Luka Pasariček
46'
10
Vinko Petković
46'
17
Petar Turković
78'
24
Vilibald Vuco
80'
18
Stjepan Vego
84'
Davor Mladina

Napokon bez stresa i drame, ali i bez neke spektakularne igre, Hajduk je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede. Bijeli su na kišnom Poljudu u debiju Valdasa Dambrauskasa s 2:0 svladali posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac.

Hajduk je od početka dominirao, ali nije to bila spektakularna igra koja se sigurno nije ni očekivala s tek tri treninga pod novim trenerom. No, Hajduk je zatresao mrežu već u devetoj minuti preko Marka Livaje, ali je to bilo iz zaleđa.

Ipak su Bijeli nakon dosta mirnih 29 minuta poveli kad je Stipe Biuk sjajno prošao lijevom stranom i oštro ubacio, a u petercu je glavom to spremno dočekao Marin Ljubičić za 1:0.

Nakon pogotka je Hajduk zaigrao mnogo bolje, namirisao je krv i krenuo po drugi pogodak, ali njega nema do poluvremena. Početak drugog dijela bio je dosta sličan prvom, Hajduk opet dominira, ali je igra vrlo mirna dvadesetak minuta.

U 67. Bijeli su prelomili susret i zasluženo otišli na dva razlike. Livaja je dobio loptu na 25 metara i proslijedio ju je do Emira Sahitija koji je utrčao u prazan prostor i pucao, a lopta od bloka dobiva visinu u letu, postaje lob i vara Šubarića.

Igra se nakon pogotka opet smirila, Hajduk je potpuno iskontrolirao susret, a Dambrauskas je dao priliku i nekim igračima iz drugog plana te je odlučio isprobati sve opcije u veznom redu i napadu.

Najbolju situaciju Bijeli su do kraja imali preko Livaje u 90. kad je ovaj opet zabio, ali opet iz zaleđa pa na semaforu do kraja ostaje 2:0.

Hajduk se ovom pobjedom pomaknuo na 24 boda, ali je i dalje tri boda udaljen od Dinama i Rijeke uz utakmicu više, a dvije više od Dinama, dok je na tri boda ispred Gorice uz utakmicu manje. Dragovoljac je posljednji sa sedam bodova, tri manje od Slavena.