HT Prva liga, 12. kolo, 15.10.2021, 18:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Marko Cestarić, Hrvoje Radić, Vice Vidović
Lukas Kačavenda 17'
Lokomotiva

Lokomotiva odlično krenula pa stala, Dragovoljac stigao do remija

Branimir Korać • petak, 15.10.2021.

U prvom susretu 12. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac i Lokomotiva sastali su se u Kranjčevićevoj i remizirali 2:2. U zanimljivom dvoboju Lokomotiva je ispustila dva gola prednosti.

Domagoj Babin
80'
9
Karlo Perić
90'
22
Ivan Roca
90'
30
Marko Ćosić
90'+4'
Davor Mladina
19
(do 62')
20
(do 78')

Silvijo Čabraja

Skoro dva tjedna trajala je pauza u HT Prvoj ligi, a nakon reprezentativne stanke na travnjak su prvi izašli Hrvatski dragovoljac i Lokomotiva.

Već u devetoj sekundi susreta trenutak za povijest, Sandro Kulenović neoprezno je laktom udario u skoku Majstorovića i zaradio najbrži žuti karton u povijesti HT Prve lige.

Kulenović se ubrzo ipak pokazao u pozitivnom svjetlu. U devetoj minuti doveo je domaćina u vodstvo, Đira je odličnom loptom na lijevom boku proigrao Miličevića, on sjajno ubacuje u 16 metara gdje je na drugoj vratnici najviši Kulenović i glavom šalje loptu u mrežu.

Niti deset minuta kasnije drugi gol. Lukas Kačavenda povukao je napad i dugo vukao loptu, kada je došao na 20 metara odlučio se na udarac i pogodio u sam kut.

Jako loš početak susreta za Hrvatski dragovoljac koji je nakon tog drugog gola ipak uspio stabilizirati igru i zaustaviti nalet Lokosa.

U 30. minuti Dragovoljci smanjuju. Viduka se izborio za loptu u 16 metara, pokušao je iz okreta, ali lopta pogađa u blok, odbija se van gdje natrčava Benedik Mioč i pogađa za 2:1.

U drugo poluvrijeme bolje je ušao Hrvatski dragovoljac i to mu se isplatilo. U 56. minuti dolazi do poravnanja. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Lukića koji je bez razmišljanja opalio s desetak metara i pogodio u sam kut.

Završnica susreta pripala je Lokosima i to nakon isključenja Pasaričeka u 68. minuti. Grubo je startao na Soldu na sredini i uz pomoć VAR-a je isključen.

Lokomotiva je krenula po novo vodstvo, a jako blizu golu bila je u 82. minuti kada je Hoxha s pet metara promašio nemoguće.

U završnici susreta Hoxha je promašio još jednu odličnu priliku i ostalo je 2:2.