Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 12.08.2021, 20:00 h, Rujevica
Suci: Donatas Rumšas, Aleksandr Radius, Dovydas Sužiedėlis (Litva)
Paul McGinn 73' (ag)
Denis Bušnja 90'+1'
4:1(1:0) Hibernian
Kyle Magennis 56'

Sjajna Rijeka visokom pobjedom nad Škotima izborila play-off Konferencijske lige!

Branimir Korać • četvrtak, 12.08.2021.

Rijeka je odradio svoj dio posla i eliminirala Hibernian! Nakon 1:1 u Škotskoj, slavila je na Rujevici s 4:1 i tako izborila prolaz u play-off Konferencijske lige.

Alexander Gogic
72'
32
Josh Campbell
86'

John James Ross

Rijeka je potpuno zasluženo izborila prolaz u play-off Konferencijske lige. Nakon 1:1 u Škotskoj, hvatala je na Rujevici bilo kakvu pobjedu, a slavila je na kraju s uvjerljivih 4:1.

Hibernian je bio u igri sve do gluposti McGregora koji je na svojih 16 metara izgubio loptu i onda skrivio prekršaj s leđa nad Obregonom i zasluženo morao ranije napustiti travnjak.

Rijeka je u susret ušla bez ozlijeđenih Labrovića i Drmića, ali svejedno je uspjela doći do važne pobjede.

Rano je Rijeka mogla do pogotka nakon što je u 16 metara s leđa srušen Ampem, međutim litavski sudac nije prosudio kako je to dovoljno za kazneni udarac.

U 28. minuti u odličnoj poziciji bio je Abass, ali pucao je jako loše i izblokiran je.

U 36. minuti Rijeka ipak dolazi do vodstva. Sjajno je većinu posla odradio vrlo raspoloženi Ampem koji je ubacio s lijeve strane i odlično pronašao u sredini Pavičića koji ne griješi i rutinski zabija.

Odnijeli su Riječani tih 1:0 na odmor, a u drugo poluvrijeme nisu najbolje krenuli. To je i kažnjeno te je Hibernian došao do poravnanja u 55. minuti preko Magennisa koji je pobjegao riječkoj obrani i lijepo zabio.

Ključni trenutak bilo je isključenje McGregora u 67. minuti nakon kojeg Rijeka u sljedećoj minuti dolazi do novog vodstva. Murić je ubacio loptu iz kornera koja je skrenuta prema golu, tamo se nalazi Abass i iz blizine je šalje u mrežu.

Hibernian je počeo padati, rastao je pritisak Rijeke i u 73. minuti domaćin dolazi do trećeg pogotka. Ubačena lopta u 16 metara, na nju su išli McGinn i Abass, gostujući branič prije je došao do lopte, ali pod pritiskom ju je poslao u svoju mrežu.

U samoj završnici susreta Bušnja je sjajnim solo prodorom samo postavio konačnih visokih 4:1.

Proigrala je Rijeka u pravom trenutku i na kraju posve zasluženo slavila.