Liga prvaka, kvalifikacije, 1. pretkolo, 13.07.2021, 22:00 h, Hlídarendi, Reykjavík

Jan Šneler • utorak, 13.07.2021.

Nakon rutinske, premda rezultatski ne toliko izražene pobjede na Maksimiru, nogometaši Dinama upisali su pobjedu protiv Valura u Reykjaviku i s ukupnih 5:2 prošli u drugo pretkolo Lige prvaka...

Patrick Pedersen
63'
17
Andri Adolphsson
63'
33
Almarr Ormarsson
81'
7
Haukur Pall Sigurdsson
81'
8
Arnor Smarason
83'
Damir Krznar

Prve dvije europske utakmice ove sezone Dinamo je odradio kako se i očekivalo. Rezultatski to ne izgleda fenomenalno, ali objektivno u ovom dijelu sezone, dvije upisane pobjede protiv Valura djeluju dovoljno. Za naredne protivnike u Europi trebat će više, ali na to u Dinamu i računaju.

Za razliku od susreta na Maksimiru, Dinamo je mirno krenuo u uzvratu. Jasno, Modri su dominirali, imali posjed u svojim nogama, ali nije bilo onog furioznog pritiska kao u prvoj utakmici.

Zanimljivo, u ovom susretu Damir Krznar odlučio se za nekoliko reprezentativaca, ali igra Dinama nije izgledala bolje nego u Zagrebu. To je s jedne strane i očekivano jer je momčad još uvijek u ranoj fazi sezone i trebat će proći još pokoja utakmica da stvari sjednu na svoje mjesto.

U prvih pola sata, Dinamo je uputio nekoliko udaraca prema golu Islanđana, a najbolja šansa bila je Brune Petkovića iz 29. minute. Napadač Dinama pucao je jako u donji lijevi kut gola Hannesa Halldorssona, ali vratar Valura uspješno je obranio.

Dvije minute kasnije, Dinamo je konačno zabio. Odličnu akciju pokrenuo je Lovro Majer, sjajno je pronašao Luku Ivanušeca koji mirno poentira za 0:1. Malo kasnije Dinamo je mogao povećati vodstvo, ali Halldorsson brani pokušaj Kristijana Jakića.

Od Valura nismo vidjeli puno u prvom dijelu, tek pokoja kontra nakon greške Dinama i jedna poluprilika na samom kraju prvog dijela koju je uspješno otklonio Danijel Zagorac. U nastavku susreta ritam je podosta pao, Dinamo je imao potpunu kontrolu i nije bilo potrebe za nekom nepotrebnom jurnjavom.

Najbolji period igre za Valur došao je nakon dvadesetak minuta. U razmaku od par minuta Zagorac je obranio veliku priliku Birkira Heimissona, a Majer sjajno blokirao Kristinna Freyra Sigurdssona koji je bio u izglednoj situaciji. U 70. minuti Zagorac je odličnom paradom obranio i pokušaj Christiana Köhlera iz slobodnog udarca.

Dinamo se malo opustio što nije bilo idealno jer je vrlo važno upisati što više pobjeda, naročito protiv ovakvih protivnika, zbog europskog koeficijenta. Iznenađenja kao u Zagrebu nisu se dogodila, Modri su mirno priveli susret kraju i na kraju susreta uspjeli čak i povećati prednost.

Lirim Kastrati pronašao je u šesnaestercu Mislava Oršića koji isprve puca i pogađa neobranjivo za konačnih 0:2. Dinamo sada očekuje ogled prvog kola HT Prve lige protiv Slaven Belupa, a sljedeći tjedan očekuje ih i prvi susret drugog pretkola protiv ciparske Omonije. Prvi susret igra se na Maksimiru, a Dinamu će to biti prvi pravi test ove sezone.