EP 2020., skupina F, 3. kolo, 23.06.2021, 21:00 h, München, Allianz Arena
Andras Schäfer 68'
Mađarska

Mađarska sanjala do 84. minute, Goretzka spasio Njemačku

Branimir Korać • srijeda, 23.06.2021.

Sjajna utakmica u Münchenu gdje je Njemačka hodala opasno po rubu ispadanja. Mađarska je većim dijelom susreta bila u vodstvu, ali nije izdržala i Njemačka je izvukla remi 2:2...

Leon Goretzka
58'
11
Timo Werner
67'
25
Thomas Müller
67'
14
Jamal Musiala
82'
9
Kevin Volland
82'
Szabolcs Schön
75'
19
Kevin Varga
82'
23
Nemanja Nikolić
88'
14
Gergő Lovrencsics
88'

Marco Rossi

U prvom kolu protiv Portugala, Mađarska je imala remi u rukama do 84. minute kada obrana griješi, a Raphael Guerreiro zabija za vodstvo i otvara Portugalu put prema pobjedi. U Münchenu je Mađarska vodila do 84. minute, a onda je Leon Goretzka izjednačio i spasio Njemačku od ispadanja.

Svi su Mađare uoči ovog susreta otpisali, ali oni su odigrali sjajnu utakmicu, postavili su se hrabro, fanatično se borili, ali još jednom su ostali malo prekratki. Međutim mogu biti ponosni, u skupini smrti do tzadnje sekunde bili su u igri za prolaz.

U 11. minuti Mađarska je stigla do gola. Sallai je ubacio, a Szalai je sjajno udarcem glavom u padu pogodio u sam kut. Obrana Njemačke očajno je reagirala u toj situaciji.

Njemačka je krenula po poravnanje, a vrlo blizu pogotku dopli su u 21. minuti kada je Hummels nakon kornera zatresao okvir gola.

U drugom dijelu nastavila se njemačka jurnjava za pogotkom, a u 62. minuti malo je nedostajalo da Mađari dođu do 2:0. Iz slobodnog udarca odlično je pucao Sallai i zatresao vratnicu.

Nedugo zatim stiže kazna. Kimmich je ubacio iz slobodnog udarca, Gulacsi je otišao u prazno, lopta pada na glavu Hummelsa, a Havertz pred golom glavom je šalje u mrežu.

Međutim ponovno Mađari odlaze do vodstva. U 68. minuti Adam Szalai odlično je proigrao Schafera koji dolazi pred Neuera i glavom šalje loptu u mrežu.

Ponovno su Nijemci završili u problemima, ali u 84. minuti se izvlače, lopta se odbijala u 16 metara pa došla do Goretzke koji s 14-15 metara puzca snažno u kut i zabija za 2:2.

Mađarska više nije imala snage za povratak u pklus i na kraju ispada s dva remija iz tri kola.