HT Prva liga, 31. kolo, 25.04.2021, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
2:0(2:0) Hajduk
Hajduk

Dinamo rutinski svladao blijedi Hajduk i stigao nadomak naslova

Matej Kačan • nedjelja, 25.04.2021.

31. kolo HT Prve lige nastavljeno je susretom Dinama i Hajduka na Maksimiru, a Modri su slavili s 2:0 na vrlo rutinski način te su se tako odvojili od Osijeka na četiri boda...

Bez gledatelja na Maksimiru i direktnog dvoboja na tablici, a uz objektivnu situaciju i odnose snaga, treći ovosezonski dvoboj Dinama i Hajduka izgledao je više kao običan ligaški dvoboj prve i pete momčadi lige, a manje kao najveća utakmica hrvatskog nogometa i sporta uopće.

Dinamo je objeručke prihvatio poklon u vidu remija Osijeka kod Rijeke, kao i činjenicu da je Hajduk stigao na Maksimir bez Livaje i Todorovića. Izostanak prvog značio je da će Bijeli uglavnom biti bezopasni prema naprijed, a drugog da Modri mogu napadati desni Hajdukov bok koji je van svoje pozicije pokrivao Jairo.

Tako je i bilo, Hajduk je pokušao čekati u čvrstom bloku, ali je on probijen već nakon 20 minuta bez većih uzbuđenja. Opet su tome kumovale greške obrane, Mario Vušković je na jedan ubačaj koji je tražio Brunu Petkovića visoko igrao rukom, a Ivan Bebek je pokazao na 11 metara.

Petković se lagano zaletio te je plasirao loptu u donji desni kut, a Lovre Kalinić je ostao na krivoj nozi te je zadatak za Hajduk da izvuče nešto iz ovog susreta postao višestruko teži. Nakon toga se utakmica malo trgnula pa na jednoj strani imamo dobru akciju Dinama i pokušaj dodavanja Ademija koje Vušković čisti u sredini, a s druge strane imamo gol.

Zabio je mladi Stipe Biuk koji je pobjegao Dinamovoj obrani, ali je bio u zaleđu i gol ne vrijedi. Zato je samo šest minuta kasnije Dinamo udvostručio vodstvo i potpuno ubio utakmicu. Opet je Hajdukova obrana načinila kardinalnu grešku, Lirim Kastrati je pobjegao iza leđa trojici, a sjajnom dugom loptom ga je uposlio Petković i nema greške, Dinamo ima 2:0.

Najbolju priliku Hajduk bilježi u 44. minuti kad je Stanko Jurić prošao desno i na petercu pronašao Umuta, ali Livaković fantastično refleksno brani i s 2:0 se ide na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme bilo je, oprostite na izrazu, ali poprilično dosadno uz tek pokoji bljesak.

Dinamo se povukao i čekao, Hajduk nije imao ideje ni kvalitete za zaprijetiti i učiniti susret zanimljivim. Bilježimo tek još jedan pokušaj Biuka iz 53. minute te pokoju uigranu akciju iz prekida poput one u 70. minuti kad je Diamantakos nakon dobre kombinacije lošim škaricama skinuo loptu s noge Marina Ljubičića koji je čekao na voleju.

U 80. imamo i sjajan dribling Joška Gvardiola po lijevoj strani pa dodavanje za Atiemwena, ali Modri previše kompliciraju i sve skupa na kraju završava tek mlakim pokušaje Ademija. Ostalo je tako do kraja 2:0 te Dinamo dolazi na četiri boda ispred Osijeka uz utakmicu manje.

Hajduk je u nizu od tri utakmice bez pobjede te je podosta udaljen od europskih mjesta. Četvrta Rijeka je na osam bodova, dok je treća Gorica na devet bodova razlike pet kola prije kraja uz zaostali susret na Poljudu između Hajduka i Dinama.