HT Prva liga, 29. kolo, 17.04.2021, 19:05 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Alen Jakšić (Solin)
3:0(3:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Rijeka brzopotezno deklasirala Lokomotivu i stigla nadomak Gorice

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

U jedinom subotnjem susretu HT Prve lige, nogometaši Rijeke su na Rujevici brzopotezno zabili tri pogotka Lokomotivi te su se pobjedom približili na samo bod od Gorice, dok su Lokomotivu dodatno zakucali na dno...

Kako sezona ide kraju, tako forma Rijeke raste. Dodamo li na to užasnu formu Gorice, za Rijeku ni treće mjesto više nije nedosanjani san. Igrači Gorana Tomića upisali su i petu pobjedu u nizu te su stigli na samo bod od trećeg mjesta, dok su se i dodatno odvojili od Hajduka.

Sve je bilo riješeno u furioznom početku susreta. Nakon velikog promašaja Papadopoulosa iz četvrte minute, u 10. je Robert Murić iskoristio konfuziju gostujuće obrane te je loptu izbijenu njemu u noge pospremio u mrežu iz blizine.

Samo dvije minute kasnije je i 2:0 i pitanje pobjednika je praktički riješeno. Akcija u tri poteza, Andrijašević lijevo izbacuje Gnezdu Čerina koji povratnom poslužuje Sandra Kulenovića, a napadač mlade reprezentacije zabija za 2:0.

Samo pet minuta kasnije može biti i 3:0, ali je Kulenović nakon nove greške Papadopoulosa pogodio vratnicu. Nije ipak dugo trebalo čekati na treći gol i iskupljenje Kulenovića, već u 31. minuti je u mrežu pospremio Murićev centaršut.

I u drugom dijelu se nastavila dominacija Rijeke protiv tragikomične obrane Lokosa predvođene neprepoznatljivim Grkom. Zicere tako promašuju opet Kulenović pa i Andrijašević, ali Hendija i nepreciznost spašavaju Lokomotivu blamaže.

U 65. opet vratnica, Kulenović je sjajno potegao volejem, ali se pošteno ispromašivao večeras iako je zabio dva pogotka. Toliko je Lokomotiva poklanjala domaćinu, a napromašivao se i Andrijašević. Sve u svemu, ovo je bila jedna večer u kojoj je Lokomotiva izgledala kao siguran budući drugoligaš i pitanje je što Samir Toplak može napraviti s ovom razbijenom vojskom.

Nije do kraja bilo pogodaka, a mogla je Rijeka slaviti valjda i sa 7:0 po prikazanom na terenu. No, tri boda su tri boda i sad Riječani izgledaju kao favorit za plasman u Europu sljedeće sezone. Očaj Lokosa se nastavlja, Toplakove trupe su posljednje s 20 bodova, četiri manje od Istre uz utakmicu viška.