HT Prva liga, 25. kolo, 13.03.2021, 17:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb)
Jani Atanasov 45'
Hajduk

Remi najpravdeniji ishod, Gorica i Hajduk podijelili bodove

Branimir Korać • subota, 13.03.2021.

Gorica i Hajduk odradili su prvi čin međusobnih dvoboja, u prvenstvu u Velikoj Gorici remizirali su 1:1, a idući tjedan očekuje ih i dvoboj u Kupu...

Zanimljiv dvoboj i na kraju najpravedniji ishod. Gorica i Hajduk remizirali su 1:1 u susretu u kojem je domaćin poveo već u šestoj minuti, a Splićani se vratili u završnici prvog dijela. U nastavku su i jedni i drugi pokušali doći do poravnanja, ali ostalo je 1:1.

Već u šestoj minuti Gorica je stigla do vodstva. Lovrić je gurnuo loptu za Matara koji iskosa u kaznenom prostoru vraća loptu u peterac gdje je ostao stajati Mujakić i lopta se od njega odbija u mrežu.

Nastavili su Goričani s boljom igrom u prvom dijelu, imali su još nekoliko zanimljivih prilika, posebno Suk nakon ubačaka Lovrića, ali na kraju je Hajduk bio taj koji je došao do gola.

U posljednjim minutama prvog poluvremena, Livaja je ubacio s desne strane, lopta je prošla niz igrača i došla do Atanasova koji je bio posve sam i bez problema ubacio loptu u mrežu.

U nastavku susreta nekoliko zanimljivih prilika na obje strane, posebno dobra bila je ona Lovrićeva koji je bio posve sam pred Kalinićem, ali pucao pokraj gola.

Remi je u konačnici najpravedniji ishod i čini se da su s njim zadovoljne sve strane.