HT Prva liga, 21. kolo, 14.02.2021, 15:00 h, Rujevica
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin)
Šime Gržan 5'
Istra 1961

Istra 1961 odnijela bod s Rujevice, Drmić debitirao u riječkom dresu

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2021.

Zanimljiv dvoboj odigrali su Rijeka i Istra 1961. Susret je okončan 1:1, oba pogotka pala su u prvih deset minuta, a kasnije se mreže više nisu tresle...

Kao što se i očekivalo, zbog važnosti susreta za obje momčadi, na Rujevici se igralo obostrano borbeno, obje momčadi tražile su bodove, a završilo je remijem.

Sam susret nije bio posebno kvalitetan, bilo je dosta pogrešaka i krivih odluka, ali i prekršaja koji su često prekidali igru.

Početak susreta nije otkrivao da bi moglo biti tako, krenulo je s dva brza pogotka, pao je i treći koji je poništen, čini se neopravdano.

Već u petoj minuti Blagojević je odličnim dodavanjem pronašao Gržana koji dolazi sam pred Nevistića i rutinski zabija.

Rijeka je odmah odgovorila. Andrijašević je u osmoj minuti vidio na desnoj strani posve samog Murića koji ulazi u 16 metara i iskosa jako lijepo zabija za 1:1.

Sporna situacija dogodila se u 11. minuti kada se Gržan izborio za loptu i ubacio u peterac gdje natrčava Stefan Lončar i zabija za 2:1. No Kulušić je nakon pregleda snimke poništio pogodak zbog Gržanovog igranja rukom iako mu je ruka bila uz tijelo, a pogođen je u lakat iz neposredne blizine, doslovno je napravio sve da izbjegne nepropisno igranje.

Do kraja prvog dijela bilježimo još dva pokušaja Andrijaševića, ali ne posebno opasna.

U drugom dijelu Rijeka je na 20 minuta do kraja imala dva zicera kada su pred golom bili prvo Arsenić, a zatim i Andrijašević dok je Istra na drugoj strani dva puta opasno zaprijetila preko Blagojevića.

Zadnuju pravu veliku priliku na susretu propustio je debitant Josip Drmić koji je krenuo sam, ali oklijevao i nije zapucao.

Istra odnosi veliki bod, a Rijeka bilježi novi veliki kiks.