HT Prva liga, 19. kolo, 06.02.2021, 17:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Damir Batinić (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
Sandro Kulenović 90'+3'
Rijeka

Rijeka šokantnim preokretom u nadoknadi svladala Lokomotivu!

Matej Kačan • subota, 06.02.2021.

19. kolo HT Prve lige donijelo je veliku dramu na Kranjčevićevoj. Lokomotiva je do posljednjih 20 minuta imala 2:0, ali je na kraju upisala poraz od Rijeke...

Punih 70 minuta je Lokomotiva imala 2:0 i sve u svojim rukama, a onda se jednom situacijom sve promijenilo. Rijeka je brzo dala gol i ostala s igračem više, a sve je rezultiralo velikim preokretom kakvih smo se već nagledali u ovoj polusezoni.

Rijeka je u susret krenula velikom dominacijom u prvih 10 minuta koju je šokom prekinuo Sherif Kallaku. Proradila je veza s Enisom Cokajem koji je nakon ubačaja Cipetića vratio u sredinu do Kallakua koji je u dobroj poziciji pred vratima i nema težak posao.

Samo dvije minute kasnije je skoro i 2:0, Cipetić je sjajno gađao iz daljine, Nevistić je već svladan, ali lopta silovito trese gredu umjesto mreže. Grogirana Rijeka nije imala odgovora na silne napade Lokomotive u prvom dijelu, do poluvremena najveći problem postaje Aliyu koji je nekoliko puta pobjegao, ali je bio neprecizan.

Rijeka je u drugi dio krenula dobrom prilikom, u 49. Sterling Yateke prima loptu na petercu, ali nije uspio pogoditi mrežu. Samo dvije minute kasnije i Lokomotiva promašuje zicer, Hadžić ima Nevistića na vjetrometini nakon lošeg dodavanja obrane, ali iz voleja gađa preko grede.

U 55. Lokomotiva podiže vodstvo, ali i kreće promenada sudačkih odluka i kaznenih udaraca. Opet slabo dodavanje i greška obrane, Nevistić je ovaj put srušio Hadžića i zaradio žuti karton, dok je s bijele točke precizan Josip Pivarić. Imala je Lokomotiva to vodstvo do 70. minute, a onda se sve mijenja u dramatičnoj maniri.

Luka Menalo je pobjegao Cipetiću koji ga ruši i zarađuje drugi žuti karton u tri minute, Robert Murić je precizan s bijele točke i odjednom Rijeka ima gol zaostatka i igrača više. To je označilo početak opsade gola Lokosa, ali preko 15 minuta to ne daje ploda.

No, srećom po Rijeku se događaju nove situacije u kaznenom prostoru. U 90. minuti Osmanković ruši Sandra Kulenovića, a Murić opet realizira penal za 2:2. Samo dvije minute kasnije se Kulenović prometnuo u apsolutnog heroja, odbijenu lotu je korak-dva unutar 16 metara sjajno opalio iz voleja i neobranjivo pogodio za 3:2 i pobjedu.

Rijeka je ovako prekinula niz od dva susreta bez pobjede te se približila Gorici na samo tri boda, dok je Lokomotiva ostala deveta s 15 bodova i s četiri poraza u pet posljednjih utakmica je propustila sjajnu šansu za priključak Varaždinu.