HT Prva liga, 12. kolo, 27.01.2021, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb)
Franko Andrijašević 30', 66' (11m)
Rijeka

Franko Andrijašević vodio Rijeku do tri boda u Puli

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.01.2021.

Nakon poraza u Varaždinu, Rijeka je uzela sva tri boda na gostovanju u Puli kod Istre 1961. Zanimljiv susret uz uglavnom dominaciju Rijeke koja je slavila golovima Franka Andrijaševića...

Dobru utakmicu odigrali su Istra i Rijeka, a na kraju su zadovoljniji bili Riječani. Istra je dobro otvorila nastavak sezone, remizirala je s Goricom pa onda svladala Slaven Belupo, no Rijeka je bila prevelik zalogaj.

Riječani su pak startali pobjedom protiv Dinama u Maksimiru, no nakon toga je uslijedio poraz u Varaždinu gdje je Rožman promiješao postavu i to nije ispalo dobro.

U Puli je istrčao s najjačim snagama, međutim dugo Rijeka nije mogla do prave prilike, a prva je odmah pretvorena u pogodak. Nakon ubačaja iz kornera, lopta je prebačena na drugu vratnicu, tamo je u sredinu vraća Capan, točno na Andrijaševića koji zabija iz blizine.

Odmah se vratila Istra u utakmicu. Izborili su se domaćini za loptu na desnoj strani, Gržan je ubacio u sredinu prema Špoljariću koji ostaje sam pred golom i šalje loptu u mrežu.

U drugom dijelu odmah su i Istra i Rijeka propustili sjajne prilike, na jednoj strani Lučić je krasno obranio pokušaje Pavičića i Štefulja, a zatim Hujber i Špoljarić nisu iskoristili stopostotnu šansu.

U 66. minuti Rijeka dobiva kazneni udarac nakon prekršaja nad Andrijaševiću koji izvodi penal i zabija za 2:1.

Sedam minuta prije kraja regularnog dijela Smolčić je isključen zbog prekršaja kao zadnji igrač, ali domaćin nije iskoristio brojčanu prednost, ostalo je 2:1.