HT Prva liga, 15. kolo, 13.12.2020, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek)
Franjo Prce 39'
Slaven Belupo

Lokomotiva u drugom dijelu preokrenula Slaven za prvu pobjedu od kolovoza

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

U 15. kolu HT Prve lige smo gledali dvoboj dvije ekipe koje žele biti u sredini tablice. Korak prema mjestu gdje Slaven već jest napravila je Lokomotiva preokretom i 2:1 pobjedom, prvom nakon kraja kolovoza...

Ne bi pretjerali kad bi rekli da je ambicija Lokomotive prije ove sezone bila biti tamo gdje je Slaven sada, čvrsto u sredini i u borbi za peto i šesto mjesto. Korak prema tome Lokosi su napravili upravo slavljem protiv Koprivničana s 2:1 nakon preokreta, što donosi drugi uzastopni poraz za Slaven protiv zagrebačkih ekipa.

Lokomotiva je tako nakon Varaždina zaokružila dobro kolo za ekipe s dna jer je također prekinula svoj neugodan niz po uzoru na kolege sa sjevera. Naime, i Lokomotiva je na pobjedu čekala preko tri mjeseca, još od kraja kolovoza.

Definitivno možemo reći da u prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo toga. Preko pola sata je odnos na terenu bio kao i na semaforu, ništa - ništa, a prvo veće uzbuđenje režira Lokomotiva kad je Aliyu pucao, ali u Filipovića, a onda i u blok.

Kao da je to bio poziv za goste da stvore nešto konkretnije, i zaista su uspjeli. U 37. je Knöll uspio pobjeći domaćoj obrani, ali je Hendija spreman, no samo dvije minute kasnije Slaven vodi.

Goran Paracki je poslao sjajnu dugu loptu, a Franjo Prce prima i trese mrežu za 1:0 za goste. Ostalo je tako do poluvremena, ali u drugih 45 minuta ulazi neka nova Lokomotiva.

Srećom po domaćina, rano je pritisak urodio plodom pa je već u 51. 1:1 i ima dovoljno vremena za preokret. Fran Karačić je karakteristično s desne strane ubacio, a u kaznenom prostoru je Indrit Tuci koji glavom šalje loptu pod rašlje za izjednačenje.

Uspjela je Lokomotiva preokrenuti u 72., a na sličan način na koji je primila gol - slabom reakcijom obrane na dugu loptu. Ovaj put je loptu "lansirao" Moutir Chajia, a Aliyu bježi obrani, izlazi na Filipovića i koristi situaciju jedan na jedan.

Nakon što je pao u zaostatak, opet je Slaven agresivnije krenuo u potragu za izjednačenjem. Donjega skoro dolazi u 77. kad je bila velika gužva i lopta je skoro došla do Stipe Bačelića Grgića pred golom, ali Soldo griješi i ništa od svega.

U 86. opet dobra kombinacija, Lulić je niskom loptom s lijeve strane tražio Krstanovića, ali ovaj preusmjerava tek pokraj vrata. Skoro je kazna stigla na drugoj strani. Kombinacija Pivarić-Tahiraj po lijevoj strani, niska lopta na crtu odakle ipak čisti domaća obrana, a šut iz odbijanca ide preko grede i semafor ostaje isti, a takav je i do samog kraja.

Lokomotiva je s ova tri boda napokon upisala pobjedu te se odvojila od Istre na dnu i izjednačila s Varaždinom, dok je Slaven propustio priliku da s bodom ili tri preskoči Hajduk na petom mjestu tablice.