HT Prva liga, 13. kolo, 29.11.2020, 17:05 h, Rujevica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Vedran Đurak (Sisak)
Osijek

Rijeka i Osijek podijelili bodove u zanimljivom susretu, Osijek privremeno na vrhu

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

U 12. kolu HT Prve lige su najzanimljiviji i najvažniji susret odigrali Rijeka i Osijek koji su na Rujevici podijelili bodove...

Nakon Hajduka, Rijeka je druga ekipa koja je u HT prvoj ligi uspjela otkinuti bod Bjeličinom Osijeku. Dugo smo čekali ovaj susret na Rujevici koji nije razočarao, a nakon 1:1 i podjele bodova Rijeka ostaje peta s bodom manje od Hajduka, ali i dvije utakmice manje.

Svakako možemo reći da je prvo poluvrijeme pripalo domaćoj ekipi. Rijeka se bolje snašla u vrlo čvrstom susretu punom "muških" duela i velike borbe pa i ne čudi da je prva značajnija stvar na utakmici žuti karton za Josipa Vukovića.

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, ali prema izrazitim šansama pišemo 3:1 za Rijeku. U 15. minuti nakon udarca iz kuta Kulenović prebacuje loptu na peterac, ali tamo Andrijašević nema pravu reakciju. U 26. još jednom domaćin nakon udarca iz kuta, ovaj put Čerin glavo pokraj vrata.

U 34. napokon nešto konkretnije i od Osijeka, Bohar je izbio u situaciju jedan na jedan s Nevistićem nakon duge lopte, ali domaći vratar iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. Do poluvremena Rijeka ima još jednu priliku koja je gotovo pa zicer, ali Štefulj nakon ubačaja glavom puca kraj vrata.

I u drugo poluvrijeme bolje ulazi Rijeka koja prijeti preko Štefulja i Andrijaševića, ali u 59. se čini da će domaćinu posao biti znatno otežan. Naime, Domagoj Pavičić se sudario s Lopom te je ušao neoprezno, a već je imao žuti karton pa mora na ranije tuširanje.

No, to uopće nije omelo domaću ekipu koja gotovo odmah ima dvije stopostotne prilike od kojih ulazi jedna. Prvo je u 63. Murić propustio zicer koji mu brani Ivušić, ali samo minutu kasnije Franko Andrijašević dobrim udarcem tik uz desnu vratnicu trese mrežu i dovodi Rijeku u vodstvo.

Razvodnila se igra nakon toga, a logično je Osijek s igračem više i u zaostatku krenuo pritiskati u potrazi za izjednačenjem. To je stiglo u 83. minuti kad je Petar Bočkaj koji je očito tjelesnom spremom zadovoljio Bjelicu i vratio se u kadar primio loptu na desnoj strani i fantastično pogodio s dvadesetak metara u suprotni kut.

No, odmah potom Rijeka ima zlatnu priliku za novo vodstvo, ali Andrijašević iz sjajne pozicije prvo puca u Ivušića, a onda i pokraj gola pa susret do kraja ostaje na 1:1. Osijek je ovim bodom privremeno preuzeo vrh ljestvice jer ima bod više od Dinama, ali uz dvije utakmice više.