HT Prva liga, 9. kolo, 23.10.2020, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Vedran Đurak (Stupno), Luka Pušić (Zagreb)
Stipe Bačelić-Grgić 50'
Slaven Belupo

Slaven Belupo do velikih bodova u Varaždinu, domaćin se kasno probudio

Branimir Korać • petak, 23.10.2020.

Slaven Belupo uzeo je tri vrlo važna boda u Varaždinu i tako nastavio s dobrim igrama. Stipićeva momčad do završnice je vodila 2:0, ali gol Petkovića unio je neizvjesnost...

Tri utakmice devetog kola HT Prve lige odgođena su zbog pojave koronavirusa u klubovima i jedino su dvije utakmice ostale u rasporedu. U petak su se u Varaždinu sastali istoimeni domaćin i Slaven Belupo dok u nedjelju na Šubićevcu igraju Šibenik i Dinamo.

Varaždin i Slaven Belupo odigrali su vrlo dobru utakmicu s tri gola, puno trke, borbenosti, prilika, a na kraju je bolji bio gost.

Nakon nekoliko pokušaja s obje strane, Slaven Belupo poveo je u 18. minuti i to nakon krasne akcije. S desne strane odlično je ubacio Karlo Lulić, lopta je došla do Krstanovića koji je u naletu i poluvisoku loptu zahvaća iz prve i rutinski sprema u suprotni kut.

Do kraja prvog poluvremena uglavnom se prijetilo izvana bez nekih izrazitih prilika.

Odmah na početku drugog poluvremena gosti podižu na 2:0. Dugačka lopta Mlinara za Bačelić-Grgića, Zelenika istrčava i promašuje loptu, a Bačelić-Grgić pogađa za 2:0.

Koprivničanci su imali veliku priliku za treći gol i ubijanje svake nade domaćinu kada je Krstanović pobjegao u kontru, ali Zelenika brani.

I onda Varaždinci otvaraju susret. U 84. minuti Vinkop Petković iz mrtvog kuta uz Filipovićevu pomoć smanjuje na 2:1, još jednu veliku priliku imao je i Benko, ali je ipak ostalo 2:1.

Inače, domaćin je završio utakmicu s igračem manje nakon što je Matej Senić zaradio dva žuta kartona, drugi u 91. minuti.