Hrvatski kup, 1. kolo, 06.10.2020, 15:00 h, Županja, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Čuljak, Luka Pušić, Željko Bučar
Mijo Caktaš 27', 65'
Hajduk

Hajduk teže od očekivanja prošao Graničar, s dva gola spašavao Caktaš

Branimir Korać • utorak, 06.10.2020.

Nogometaši Hajduka plasirali su se u osminu finala Kupa. U Županji je teže od očekivanja stigao do pobjede protiv domaćeg Graničara rezultatom 2:1...

Filip Cerovski
59'
2
Ivan Kovačević
68'
7
Dražen Huber
81'
6
Petar Miličić
81'
14
Mato Lukačević
81'

Hari Vukas

Hajduk je prema očekivanjima izborio mjesto u osmini finala Kupa Hrvatske, ali nije baš bilo onako jednostavno kako se mislilo da će biti. Nešto slično prošlosezonskom otvaranju Kupa kada je Hajduk u prvom kolu također imao problema u Petrinji protiv Mladosti i slavio s 2:0, ovdje je bilo još teže i odnio je pobjedu 2:1.

Junak Splićana bio je kapetan Mijo Caktaš koji je bio dvostruki strijelac. Kao što je najavio, Hari Vukas dao je priliku i nekim igračima koji dosad nisu igrali previše, međutim i od njih se očekivalo više.

Hajduk je na vodstvo čekao gotovo pola sata. U 27. minuti Diamantakos je odradio dobar posao i pronašao Caktaša koji dolazi sam pred domaćeg vratara Ivkića i šalje loptu u mrežu.

Graničar je igrao dobro i hrabro i ubrzo nakon primljenog gola zaprijetio je iz kontre, međutim nije zabio da bi u 39. minuti ipak stigao do vodstva. Josip Lešić ubacio je s desne strane za Josipa Lotara koji je sam pred golom i lako zabija.

I na odmor se otišli s tih 1:1 da bi u drugom dijelu Hajduk pritisnuo tražeći vodstvo do kojeg je ipak stigao u 64. minuti. Caktaš je fantastičnim lobom pogodio, lopta je pogodila gredu i odbila se iza gol linije.

Bio je to i konačan rezultat, završilo je 2:1 pobjedom Hajduka koja nije izborena baš tako lako.