HT Prva liga, 7. kolo, 03.10.2020, 19:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Dario Knez (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo)
Mijo Caktaš 45' (11m)
Hajduk

Gorica preokretom anulirala Hajdukov dobar dojam u susretu punom drame i kontroverzi

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.

U dramtičnom susretu u Velikoj Gorici je u sklopu sedmog kola HT Prve lige domaćin ipak došao do tri boda i to preokretom protiv Hajduka koji je susret završio s desetoricom...

Nogometaši Gorice poprilično su sretno i spretno došli do nova tri boda u susretu protiv Hajduka. Bijeli su u Velikoj Gorici izgledali vrlo dobro kroz većinu susreta, ali su uz ponovljeni penal, crveni karton, pogodak priznat nakon VAR-a i dvije grede ipak izgubili s 2:1

Hajduk je u utakmicu krenuo fantastično, rastrčano i agresivno što je već posljednjih nekoliko utakmica odlika ove ekipe Harija Vukasa. Gorica nije stvorila gotovo nijednu šansu u prvih 45 minuta, dok su se na drugoj strani samo redale.

Već u četvrtoj bježi Diamantakos, ali mu zicer skida Kahlina, dok u 13. vratar domaćih opet spašava, ovaj put nakon slobodnjaka Adama Gyurcsa. U 23. Hajduk gađa gredu, dobro je po desnoj strani pobjegao Marin Jakoliš te je iskosa pogodio okvir gola, a u nastavku akcije je opet s desne strane pronašao Jradija koji nakon povratne puca tik pored gola.

Nakon pola sata imamo prvu situaciju pred golom Hajduka. Lopta je u ruku pogodila Dimitrova, ali VAR provjera kaže da penala nema, a u 34. prvi put pokušava Kristijan Lovrić, ali preko gola. Činilo se kako će Gorica izdržati do poluvremena s nulom, ali se dogodio penal.

Gyurcso je u 44. ušao u 16 metara, a u njega je ušao Musa i Hajduk ima penal kojeg realizira Mijo Caktaš za 1:0 na poluvremenu. U drugi je dio Gorica ušla mnogo bolje i rastrčanije i premda nije bilo izrazitih šansi, vidjelo se da Hajduk postepeno pada.

U 55. je tek Caktaš probao glavom nakon ubačaja Jakoliša, ali nakon toga sve ide naopako za Splićane. Prvo je Nejašmić nesmotreno izgubio loptu pa na rubu 16 metara skrivio penal kojeg je preuzeo Lovrić.

Prvi put mu Posavec brani, ali Batinić i VAR vide da je golman Hajduka ranije izašao s crte pa se udarac ponavlja, a Lovrić nije neprecizan dva puta pa je Gorica izjednačila u 61. Devet minuta kasnije Hajduk ostaje s desetoricom. Hamad je pobjegao, srušio ga je David Čolina i zaradio drugi žuti karton.

U 77. novi set nesreće za Hajduk i opet je u središtu Hamad i sudac. Zabio je Hamad iz odbijanca nakon šuta Mudrinskog, ali je prvotno pokazano zaleđe. No, VAR provjera nalaže da Hamad nije bio u nedozvoljenoj poziciji i Gorica je okrenula.

Već četiri minute kasnije skoro imamo novo izjednačenje, ali je opet skrenuta ubačena lopta Hajduka odsjela na gredi domaćih vrata, drugi put večeras. Hajduk do kraja traži drugi gol, ali ga to čini ranjivim na kontre. Jednu takvu su opet Hamad i Lovrić mogli pretvoriti u gol, ali je Nihad Mujakić dobro reagirao.

Duboko u sudačkoj nadoknadi smo imali novu dramu. Pucao je Jairo, ali je Kahlina obranio, a Batinić je provjeravao za mogući penal u korist Hajduka. Penal je i bio, Jairo je pucao, ali Kahlina brani. Opet se gledala snimka za možebitno ponavljanje, ali ovaj put toga nema i Gorica slavi.

Tako je Hajduk uz veliku dozu nesreće i kikseva unatoč dobrom početku i dojmu iz prvog poluvremena ostao bez bodova, dok se Gorica zadržava u vrhu nakon dobrog oporavka od poraza u Osijeku.