Europska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 17.09.2020, 15:30 h
Mijo Caktaš 4'
Hajduk

Hajduk dobro krenuo, pa na kraju nepotrebno strahovao

Branimir Korać • četvrtak, 17.09.2020.

Hajduk je prošao u treće pretkolo Europske lige iako nije imao jednostavan posao. Bio je bolji protivnik, no nije došao do drugog gola s kojim bi posve prelomio utakmicu. Na kraju je slavio s 1:0 golom Mije Caktaša...

Suhejlj Muharem
46'
15
Artan Veliu
72'

Bujar Islami
22
(do 66')
Hari Vukas

Hajduk će igrati u trećem pretkolu Europske lige nakon što je slavio u gostima kod Renove s 1:0. Makedonci nisu Hajdukova razina i Splićani su morali slaviti i dosta uvjerljivije, međutim, od visine pobjede važnija je samo pobjeda u ovoj fazi natjecanja.

U prvom poluvremenu dok je Hajduk bio miran i koncentriran, domaćin je u niz navrata opasno visio i šteta zbog neefikasnosti, Hajduk je na odmoru morao imati višu prednost.

Poveo je već u četvrtoj minuti kada je domaćin izgubio loptu na lijevoj strani svoje obrane, do nje je došao Jairo i krasno nabacio u sredinu gdje natrčava Mijo Caktaš i glavom zabija za vodstvo.

Nizale su se prilike Hajduk, Renova je izgledala potpuno izgubljeno i nikako nije mogla uopće doći do kaznenog prostora Splićana.

Međutim u drugom dijelu situacija se mijenja i Hajduk si stvara probleme. U prvoj minuti nastavka odličnu priliku nije realizirao Jairo.

Mogli su domaćini to kazniti, imali su nekoliko vrlo zanimljivih situacija, ali srećom do kraja susreta rezultatskih promjena nije bilo. Što je susret više išao prema kraju, to je Hajduk bio sve nervozniji, a Renova sve opasnija, ali ipak je ostalo tih 1:0.

Neftči ili Galatasaray bit će sljedeći protivnik.