HT Prva liga, 26. kolo, 07.03.2020, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Mario Pepur (Split)
Karlo Lulić 43'
Slaven Belupo

Slaven Belupo sve spokojniji u borbi za opstanak, Inter u sve težoj situaciji

Mihaela Bradovski • subota, 07.03.2020.

Slaven Belupo je napravio još jedan korak prema osiguravanju ostanka u HT Prvoj ligi i sljedeće sezone. Od onih koji su u donjem dijelu poretka Koprivničanci su u najboljoj poziciji, a nova tri boda upisali su kod Intera u Zapešiću slaveći 2:0...

Josip Mitrović
46'
29
Sacha Boris Roger Marasović
46'
11
Ivan Mamut
55'
Željko Petrović
19
(do 90')
Tomislav Stipić

Slaven Belupo je ostvario zacrtano i vraća se iz Zaprešića s tri boda. nter je u problemima, bo srećom po njega glavni konkurenti u borbi za opstanak, Istra i Varaždin, imaju još teži posao u ovom kolu, gostuju kod Dinama i Osijeka gdje teško mogu očekivati bodove za odmak na ljestvici.

Iz redova Intera najavljivali su kako će u ovom susret dati sve od sebe za pobjedu i kako im je to utakmica biti ili ne biti. Na želji im se ne može prigovoriti, ali realizacija je bila jako loša i ono prilika što su imali nisu iskoristili.

Slaven Belupo je prvi zaprijetio na susretu preko MMikulića, a u 28. minuti je krasnim pogotkom poveo. Bruno Bogojević je povukao loptu iz svoj polovice, prošao nekoliko igrača, dio ih ga je jednostavno pustio te je ušao u 16 metara i zabio za vodstvo.

Najveću priliku Inter je imao u 40. minuti kada su se gosti čudesno spasili. Pucao je iz blizine Tsonev, lopta je išla u gol, ali Paracki je doslovno s gol linije izbio i spriječio poravnanje.

Odmah u sljedećem napadu gosti postižu drugi gol. Jeffren je spustio loptu za Lulića koji krasno iz voleja s 20-ak metara pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu Inter je više pokušavao, imao je prilika, ali do pogotka nije došao. Dijelom nepreciznost napadača, a dijelom odlični Filipović zaslužni su za ostanak na semaforu 0:2.