HT Prva liga, 23. kolo, 23.02.2020, 17:30 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb)
Ivan Krstanović 33'
Slaven Belupo

Dinamičan dvoboj u Puli završen podjelom bodova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.02.2020.

Istra 1961 i Slaven Belupo remizirali su 1:1 u zanimljivom susretu koji je ponudio dovoljno prilika na obje strane. U konačnici remi je možda i najpravedniji...

Dobar dvoboj odigrali su Istra 1961 i Slaven Belupo. Obje momčadi bile su vrlo angažirane, pokušavale stvoriti prilike, a na kraju su postigle po jedan pogodak.

Istra 1961 nalazi se u težoj situaciji i kod kuće mora pokušati osvojiti što je više bodova moguće, posebno u susretima protiv sastava iz njenog dijela poretka. Koprivničanci su malo odmaknuli od zadnje tri pozicije, ali su još uvijek bliži dnu nego sredini ljestvice.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i poveo je već u petoj minuti. Prvo je Filipović fantastično obranio pokušaj Guzine koji je dobro pucao poluvisoko u kut, ali vratar gostiju pokazao je fantastične reflekse. Loptu je odbio u korner, udarac iz kuta izveo je Slavko Blagojević i to na glavu Paza koji je sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu.

Još jedna sjajna prilika za Istru već u šestoj minuti. Stefan Lončar jako lijepo je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je išla ispod grede, ali Filipović je još jednom sjajno reagirao i spasio svoju momčad.

Domaćin je sjajno krenuo, poveo, imao još prilika, ali u tom ritmu nije mogao nastaviti. Ubrzo je Slaven Belupo došao do poravnanja, Lulić je u 33. minuti ubacio s lijeve strane, točno na nogu Krstanovića koji iz prve krasno zabija za 1:1.

I u nastavku susreta prilika nije nedostajalo. U 55. minuti domaćin je još jednom opasno zaprijetio i to ubačena je lopta u sredinu prema Guzini koji je uklizao i malo zakasnio.

Prijetili su do kraja i Krstanović, Glavčić, Lončar, Delić, Ivančić, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.