Goran Filipović potopio bivši klub, Široki nadigrao Split

Petar Jenjić • četvrtak, 12.12.2019.

Košarkaši Širokog nisu imali prevelikih problema na domaćem terenu protiv Splita kojeg su svladali rezultatom 103:84...

U susretu 11. kola Druge ABA lige do nove je pobjede stigao Široki koji je pred domaćim navijačima bio bolji od Splita sa 103:84.

Tako je u dvoboju dviju momčadi s omjerom 5-5 do pobjede stigao domaćin koji je prekinuo niz od tri uzastopna poraza, kao i Splitov od dvije pobjede.

Bio je to susret u kojem je domaćin prvu četvrtinu dobio s 31:13, a Split do poluvremena smanjio na 13 poena minusa (57:44).

U trećoj četvrtini Široku se ponovno vratio na značajniju prednost te uoči zadnjih deset minuta imao 19 poena prednosti (82:63). Do kraja susreta Split se nije uspio približiti i zaprijetiti.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Goran Filipović s 29 poena i šest asistencija, dok je Ivan Karačić dodao 18 poena, pet skokova i pet ukradenih lopti.

Toni Perković predvodio je Split s 19 poena, Pavle Marčinković dodao je 17 poena.