HT Prva liga, 16. kolo, 22.11.2019, 18:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Vedran Đurak (Sisak)
Mijo Caktaš 45'+1' (11m)
Hajduk

Hajduk prezadovoljan osvojenim bodom, Dinamo previše promašivao

Branimir Korać • petak, 22.11.2019.

Najveći dvoboj hrvatskog nogometa okončan je remijem. Dinamo je imao inicijativu i prilike, ali nije bio precizan i Hajduk je izvukao remi zahvaljujući golu Mije Caktaša iz penala u sudačkoj nadoknadi prvog dijela...

Hajduk je ukrao Dinamu bodove i odnosi za Split remi 1:1. Dinamo je bio bolji, opasniji i dominantniji, Hajduk je uglavnom razmišljao o tome kako ne primiti pogodak, na poluvremenu je presložio igru u fazi obrane i Dinamo je u drugom dijelu teže dolazio do prilika nego u prvom kada je trebao voditi s nekoliko golova razlike.

Već u prvim minutama Modri su imali nekoliko odličnih prilika. Prvo je u četvrtoj minuti Olmov udarac prohujao kraj vratnice, a zatim je u osmoj minuti Petković krasnom minijaturom izbacio iz igre Simića, bio je sam pred Ljubićem, ali nije zabio.

U 12. minuti Dinamo ipak dolazi do vodstva. Kadzior je ubacio iz kornera, u skoku su bili Ismajli i Petković, a Ismajli je glavom skrenuo loptu u svoju mrežu.

Nastavio je Dinamo igrati opasnije i bolje i sredinom prvog dijela još dva izvrsna udarca izvana, Olmo i Oršić su pokušali, ali Ljubić je bio raspoložen.

Još jedan zicer promašio je i Ivanušec, a onda Hajduk iz ničega dolazi do poravnanja.

U 45. minuti pucao je izvana Caktaš, Leovac je rukom blokirao udarac i dosuđen je jedanaesterac. Izveo ga je Caktaš, neobranjivo pod gredu.

U drugom dijelu Hajduk je pokušao samo jednom i to bezuspješno preko Ismajlija čiji udarac glavom nakon kornera nije bio opasan. S druge strane Dinamo je nizao udarce izvana, međutim svaki je bio preblizu Ljubića i mladi vratar Hajduka prometnuo se u junaka.

Hajduk tako odnosi bod iz Maksimira i kako se susret odvijao i kakav je bio odnos snaga, mora se priznati da ne bi bilo nezasluženo i da je Dinamo odnio pobjedu.

Modri se sada okreću Atalanti, čeka ih još jedno veliko iskušenje u Ligi prvaka i tamo će morati pokazati da dosadašnje dobre igre u ovom natjecanju nisu bile slučajnost. Hajduk je došao po bod i uzeo ga je.