HT Prva liga, 14. kolo, 02.11.2019, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Joey Suk 86'
2:1 Hajduk
Jairo de Macedo da Silva 28'
Hajduk

Hajduk ne zna igrati u gostima: Gorica drugi put u nekoliko dana svladala Splićane

Branimir Korać • subota, 02.11.2019.

Hajduk je na Poljudu nepobjediv, ali zato u gostima ne može nikog pobijediti. Novi poraz stigao je kod Gorice, protivnika koji je bio bolji i u Kupu i to u oba susreta domaćin je slavio s po 2:1...

Slučajno ili ne, Hajduk gubi od Gorice dva puta u samo tri dana. Izgubiti jednom može biti slučajnost, ali izgubiti dva puta već su manje šanse da je to slučajno.

Nakon ispadanja u Kupu Damir Burić govorio je o poklonima njegovih igrača koji su odveli Goricu do pobjede, umjesto da je jednostavno izrekao ono što se vidjelo, a to je da je Hajduk odigrao lošu i jalovu utakmicu bez ikakve ideje.

Još jednom je to bila ravnopravna utakmica u kojoj su nijanse odlučivale pobjednika. A svakako i jedna koja se nije trebala dogoditi, naime Gorica je do pobjedničkog gola u 86. minuti došla iz sumnjive pozicije koja je mirisala na zaleđe.

Hajduk je imao goropadan ulazak i već u drugoj minuti mogao je povesti zahvaljujući Miji Caktašu koji je već svladao Kahlinu, ali obrana domaćina očistila je opasnost.

Gorica je povela krasnim golom iz slobodnog udarca u 12. minuti. Loptu je namjestio, naravno, Kristijan Lovrić i krasno opalio s 25 metara te poslao loptu u mrežu.

Sredinom prvog dijela Hajduk dolazi do poravnanja. Pogodak je postigao Jairo nakon akcije s Bradarićem.

U drugom dijelu nekoliko dobrih prilika na obje strane. Probavali su Suk, Caktaš, Lovrić da bi upravo Suk u 86. minuti zabio za pobjedu. Lovrić je ubacio, Suk ostao sam u 16 metara i glavom pogodio za 2:1.

Suk je ranije završio s nastupom zbog drugog žutog kartona u sudačkoj nadoknadi, ali rezultat se nije mijenjao.