EP 2020., kvalifikacije, skupina E, 11.06.2019, 18:00 h
Azerbajdžan 1:5 Slovačka
Slovačka

Jurčevićev Azerbajdžan teško stradao, Slovačka protutnjala Bakuom

Jan Šneler • utorak, 11.06.2019.

Do važne pobjede stigla je Slovačka u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Azerbajdžana koji još nema niti jedan osvojeni bod...

Iako je Hrvatska slobodna u ovom terminu te ima prijateljski susret s Tunisom, odigravaju se drugi susreti u skupini E kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine. U Bakuu, Azerbajdžan kojeg vodi Nikola Jurčević dočekao je Slovačku i teško stradao.

Prvih pola sata susreta djelovalo je nevjerojatno. Golovi su padali kao na traci, a s obzirom na kvalitete momčadi pretpostavljate već tko je bio uspješniji. Već u osmoj minuti susreta Stanislav Lobotka pogodio je za 0:1. Lijepo je zabio slovački nogometaš s distance, ali treba napomenuti kako je nevjerojatna lakoća s kojom su ga domaći braniči pustili da okuša šut i zabije.

Nije trebalo dugo čekati na novi pogodak. U 27. minuti Juraj Kucka fantastično je pogodio iz slobodnog udarca i čak najžešći navijači Azerbajdžana morali su zapljeskati ovom maestralnom potezu Slovaka. Malu nadu domaćima dao je Ramil Šejdaev dvije minute kasnije.

Ovoga puta slovačka obrana zaspala je i pustila domaćeg igrača koji također briljantno iskosa gađa suprotni kut za 1:2. Navijači Azerbajdžana još se nisu niti sjeli nakon proslave gola, a došao je novi. Igrači kao da su se natjecali tko će ljepši gol zabiti. U 30. minuti, Marek Hamšik sjajno je naciljao s dvadesetak metara same rašlje.

Bilo je jasno kako će Azerbajdžan teško nešto izvući u ovom susretu, a vjerojatno su svima nade pale u 57. minuti kada je Hamšik još jednim silovitim udarcem u sami kut s petnaestak metara pogodio za velikih 1:4. Točku na i postavio je David Hancko nakon sjajne akcije i duplog pasa s Ondrejem Dudom.

Slovačka je sada nakratko preuzela prvo mjesto na tablici sa šest bodova. Točnije Slovaci imaju jednaki broj bodova kao Mađarska i Hrvatska. Na četvrtom mjestu je Wales s tri boda manje, ali i utakmicom manje. S obzirom na to da Wales večeras gostuje kod Mađarske, u slučaju pobjede gostiju, situacija bi se mogla znatno zakomplicirati. Upravo zato, Vatrene očekuje izuzetno važna utakmica 6. rujna kod Slovačke. Hrvatska u tom susretu nema pravo na poraz.