Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 19.05.2019, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu

Hajduk u drugom poluvremenu potpuno nadigrao Istru 1961 i osigurao Europu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.05.2019.

Još jednom ove sezone Hajduk je pokazao dva lica. Skromno i uspavano u prvom poluvremenu te pravo i goropadno u drugom dijelu, a to je bilo dovoljno za glatku pobjedu protiv Istre 1961 koja nije mogla parirati u nastavku susreta...

Pred praznim tribinama u Poljudu Hajduk je očekivano svladao Istru 1961 i potvrdio i matematički nastup u Europi sljedeće sezone. Splićani su slavili s 4:1, a ta visoka pobjeda došla je zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojem je Hajduk bio bolji, aktivniji i precizniji nego u prvom dijelu.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta blijedo od strane domaćina koji je imao jako loš ulazak u susret i tek nakon Oreščaninovog govora u svlačionici stvari su se promijenile.

Već u šestoj minuti Istra 1961 stigla je do vodstva. Gosti su odigrali odličnu kontru, Fuentes je krasnim dodavanjem izbacio u čistu šansu Antonija Ivančića koji dolazi sam pred Posavca i zabija za vodstvo.

Nedugo zatim nova prilika za goste, ovaj put iz slobodnog udarca kada je pucao Grujević, no njegov pokušaj Posavec brani.

Što je više prvi dio odmicao, Hajduk je bio sve opasniji, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor se tako otišlo s neočekivanih 0:1.

U nastavku susreta potpuno drugačiji Hajduk. Vrlo brzo stigao je do poravnanja. Gyurcso je pucao, Čondrić je obranio njegov pokušaj, no loptu je prebacio samo do Caktaša koji iz blizine iz voleja zabija za 1:1.

Nakon samo deset minuta igre u drugom dijelu Hajduk je već bio u vodstvu. Drugi gol djelo je Mađara Gyurcsa koji je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio donji kut.

Do kraja susreta bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom Splićani slaviti. U 77. minuti došli su do trećeg gola kada je Gyurcso upisao novu asistenciju i to proigravši Jaira za laganu realizaciju, a onda je Nejašmić u posljednjim trenucima nakon kornera glavom poslao loptu u mrežu.

Loša vijest za Oreščanina je ozljeda Bradarića iz završnice susreta, nije izgledalo lijepo i Bradarić nije mogao sam niti napustiti poljudski travnjak.