Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, 08.04.2019, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 525

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.04.2019.

Čudesna je utakmica odigrana danas u Koprivnici gdje je Istra 1961 nadoknadila dva gola zaostatka protiv Slaven Belupa te stigla do boda. Susret je završen rezultatom 3:3...

Činilo se da ćemo svjedočiti petoj pobjedi Slaven Belupa ove sezone. U Koprivnicu je stigla Istra 1961 koja je bila na nizu od pet uzastopnih poraza, danas je "trebala" upisati i šesti, no to se ipak nije dogodilo.

Naime, domaća je momčad imala vodstvo od 3:1 sve do 90. minute, no Puljani se nisu predavali te su s dva pogotka uspjeli doći do boda, ukupno šesti puta ove sezone. S druge strane, Slaven Belupo ponovno je prokockao bodove, a ovo mu je bio čak 14. remi u sezoni.

Slaven Belupo je došao do vodstva u 13. minuti nakon što je Šarlija izborio penal, a siguran izvođač s 11 metara bio Krstanović. Dobru je priliku za goste, na polovici prvog poluvremena, imao Laukžemis, no iz blizine nije bio precizan.

Ipak, isti je igrač u 32. minuti ipak uspio poentirati te donijeti gostima izjednačenje. U samoj završnici poluvremena obje su momčadi imale dobre prilike, Rodriguez s jedne i Nowak s druge strane, no nisu bili precizni.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu domaćin se vratio u vodstvo, Bongongui je ubacio s desne strane, a Lima glavom skrenuo loptu u gol. Koprivničani su do novog gola stigli u u 65. minuti kada je Delić povukao kontru i uposlio Vidovića koji matira protivničkog vratara.

Gosti iz Pule nisu se predavali. Činilo se kako su zreli za novi poraz, no to se nije dogodilo. Prvo je u 90. minuti Fuentes smanjio na 3:2, da bi u posljednjim sekundama susreta Šarlija igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a Istra dobila najstrožu kaznu.

Jedanaesterac je realizirao Mierez, a sudac odmah nakon toga odsvirao kraj susreta.